Přátelství

28. října 2008 v 20:52 |  DOPORUČUJI
Jednou mě kamarádka požádala o pomoc, kdy měla do školy napsat pár slov o přátelství. Jako kdyby ve mě zkratovalo, najednou mi šlo psaní samo od ruky a výsledek vám nyní představuji...

Co je to vlastně přátelství? Proč vůbec potřebujeme k životu druhé lidi?

Všichni máme nějaké přátele, někdo jich má více, někdo méně, ale vždy se najde někdo, komu se můžeme svěřit, vybrečet se na rameni, vždy máme někoho koho můžeme požádat o pomoc.

Opravdoví přátelé by nás nikdy nezradili, nepodvedli a nevystavili nebezpečí. Ten, kdo by snad tyto pravidla porušil, se za našeho přítele vůbec ani považovat nemůže, je jen škoda, že jsme si toho třeba nevšimli dříve. Ponaučíme se z toho pro příště a budeme si své přátele vybírat opravdu důkladně. Někdy se ale stane něco, co nás mrzí, víme, že to ten člověk tak nemyslel, ale mi už mu to nedokážeme odpustit. Takové zklamání pak neseme velice těžce, protože jsme možná už navždy ztratili jednoho z nejlepších přátel, které jsme kdy měli.

S přáteli trávíme hodně času, bavíme se s nimi, vyměňuje si zkušenosti a názory a navzájem si pomáháme. Prostě jsou pro naše žití nepostradatelní.

Lidé si často pletou pojmy kamarádství s přátelstvím. Kamarádů můžeme mít hodně, ale opravdového přítele třeba jenom jednoho. S kamarády se dennodenně potkáváme ve škole, v práci, na různých akcích, ale většinou to není tak, že bychom jejich přítomnost vyžadovali. Víme o nich, že tu jsou, že se s nimi můžeme zasmát nějakému vtipu, že můžeme někoho společně pozlobit, ale to nám stačí, většinou s nimi neprobíráme svůj soukromý život, nebo ho alespoň
neprobíráme dopodrobna.

Bohužel máme i takové kamarády, kteří jsou schopni se považovat za naše přátele jen ve chvíli, kdy od nás něco chtějí nebo očekávají. Neuvědomují si, že tak zraňují naše city, vytvoří se u nás jakási nedůvěřivost i k ostatním přátelům.


Na co bychom ale neměli zapomínat je to, že přátelství se nedá koupit. Ten kdo má přítele je vlastně tím nejbohatším člověkem na světě.

 

11 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Věříte na Marťany?

Ano
Ne

Komentáře

1 peace.boy peace.boy | Web | 28. října 2008 v 20:53 | Reagovat

klik na web a hlasuj pro PEACE.BOY, je to pro mě důležutý !! x) hrozně moc !!

moc se omlouvam za reklamu x)

promin a díky x)

2 Jasmína Jasmína | Web | 18. října 2009 v 13:39 | Reagovat

Musím ti zatleskat, a dát palec nahoru. Je to vážně, úžasné:). Konečně někdo, napsal, jak to vlastně s přátelstvím je. Mě to tak dojalo, že si tu tiše brečím;). Konečně někdo, alias ty, jsi mě nakopla abych ostatním dokázala vysvětlit podstatu přátelství:). Moc ti za to děkuji:). Krásný den a hodně elánu,fantazie, a kreativity, přeje Jasmínka:).
xena999.blog.cz

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama