Jogurt snižuje riziko rakoviny

18. října 2008 v 16:40 |  Zdraví


Jogurt prospívá nejen střevům a imunitnímu systému, ale profitovat z nich může také močový měchýř. Díky jogurtu mu nehrozí rakovina!

Pokud člověk konzumuje tento kysaný mléčný výrobek denně, riziko rakoviny močového měchýře se sníží až o 40 procent ve srovnání s těmi, kteří podobné potraviny požívají jen výjimečně.

Podle švédských vědců z Institutu Karolinska chrání měchýř bakterie mléčného kvašení, která se pro výrobu jogurtu používá. Švédští vědci sledovali jídelníček osmdesáti tisíc lidí po dobu devíti let a zjistili, že asi pět set lidí, u nichž se během tohoto období vyvinula rakovina močového měchýře, požívalo jogurt jen zcela výjimečně.

Dva běžné jogurty denně pak snižovaly riziko rakoviny o 45 procent u žen a o 36 procent u mužů. Přitom však neplatí, že by stejný účinek měly všechny mléčné výrobky.

"Kvašené mléčné výrobky jako jogurt obsahují bakterie mléčného kvašení, v pokusech dokázaly potlačit rakovinu močového měchýře u hlodavců. Náš výzkum potvrzuje, že při vysoké konzumaci jogurtu u lidí dojde ke snížení rizika této choroby," uvedli Švédové ve zprávě ke své studii. Ta byla publikována v odborném časopise Clinical Nutrition.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Věříte astrologii?

Ano
Ne

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama