Aspergilóza papoušků

28. října 2008 v 13:02 |  Papoušci
Aspergilózu způsobují saprofyté rodu Aspergillus patřící mezi plísně. K infekci a následnému onemocnění dochází druhotně, jako následek onemocnění jiného, které u ptáků zeslabuje odolnost organismu. Plísně se do ptačího organismu dostanou vdechnutím či pozřením plesnivého krmiva a usadí se v dýchacím ústrojí. Nejvíce postiženými orgány jsou nosní dírky, vzdušný vak a plíce. Velké nebezpečí představují také mykotoxiny, nebo-li plísňové jedy, které vznikají jako produkt aspergilů. Například aflatoxin způsobuje onemocnění ledvin a jater nebo potlačuje imunitu organismu papouška.
Nejčastějšími příznaky aspergilózy je nechutenství a s tím spojené zhubnutí, dýchání s otevřeným zobákem doprovázené šelesty někdy až pískáním, nervové poruchy svalstva nebo výtoky z nosu.
Pokud tedy začneme s léčbou, měli bychom nejprve odstranit primární onemocnění nebo nepříznivé životní podmínky. Zkontrolujeme kvalitu krmiva a zajistíme dostatečný přísun vitamínů. I když léky na tuto nemoc existují je velmi obtížné ji zcela vyléčit, alespoň díky nim dochází ke zlepšení zdravotního stavu papouška. Někdy lze také proti aspergilóze zakročit chirurgicky, kdy z dýchacích cest jsou odstraněny plísňové granulomy.
Nejsnadněji plísňovým infekcím zabráníme chováním papoušků v optimálních podmínkách, kde nejsou vystavováni stresovým faktorům, které by mohly potlačovat jejich imunitu.

Prosím nekopírujte tuto stránku! Děkuji
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 whiteproduct whiteproduct | E-mail | Web | 6. dubna 2018 v 16:48 | Reagovat

Fito Spray contains only natural ingredients beneficial health effects, and promotes weight loss. The kit includes:
The mango extract. This component of the spray improves the functioning of digestive system and eliminates the negative effects of the low calorie diet. The chemical composition of the mango extract, is close to the widely used artificial enzymes, useful for the stomach and intestines. This substance promotes better assimilation of protein, fiber, the products present in the menu. Hood acai. This berry is a powerful natural antioxidant. Experts attributed her recovery, immunomodulatory effects. Some even believe that this is the asa of the beauty secrets of Brazilian women. Extractor fan, part Fito Spray, contains vitamins, and unsaturated fats, promoting the healing of the heart and the thyroid gland. The Goji berries. A natural alternative to the popular amino acid complexes. The berries contains beneficial vegetable fats, and fiber. <a href=http://whiteproduct.com/greek/bactefort-worms.html>http://whiteproduct.com/greek/bactefort-worms.html</a>  Mršavi se tako što bobice stimulišu metabolizam , ubrzavajući ga, a i utiču veoma povoljno na digestivni trakt .
Garsinija spada u citruse, ili južno voće, kako je ovde poznatije, i veoma je poznata biljka. Ekstraktom te biljke dobija se hidroksi limunska kiselina koja je veoma dobra za naše telo. Pomaže osećaju sitosti , a i samim tim, mršavljenju . Osim toga, ima još indirektnih uticaja na mršavljenje tako što ubrzava metabolizam i poboljšava atletske sposobnosti.
Zašto baš zelena kafa a ne obična kafa? Zelena kafa je malkice drugačija, naime, puna je antioksidansa. <a href=http://whiteproduct.com/georgian>http://whiteproduct.com/georgian</a> Mechthild z WhiteProduct.com

2 vozbujdenie vozbujdenie | E-mail | Web | 20. května 2018 v 0:08 | Reagovat

Umožňuje vám prodloužení penisu, jde o zvětšení penisu až o 4-5 cm za měsíc bez chirurgických metod a nebezpečných léčiv. Je velmi důležité, že dosažený efekt – prodloužení – zůstává navždy, protože obsažené složky ovlivní kavernózní těleso v penisu a umožní jeho přirozenou tendenci. Tento lék nemá žádné vedlejší účinky a mohou jej tak využívat i muži starší 50 let. Všechny složky mají zvýšené hypoalergenní vlastnosti a nezpůsobují žádná místní podráždění. http://vozbujdenie.com/titan-gel-na-slovensku-skutocne-recenzie-a-vysledky-ako-ho-pouzivat-a-ako-si-ho-objednat.html  Redakce "Zdraví.info" dotázala se tři vysoce kvalifikované odborníky. Každý z nich potvrdil vysokou účinnost prostředku "Titan Gel". Také sdíleli informace o tom, čím je způsobena vysoká účinnost!: Król. I.J. Urolog, androlog (prax vyše 30 rokov) (Pracovní praxe: více než 30 let) Řeknu zkratka, lék je opravdu velmi efektivní a má velký úspěch. Mezi jiným nemá vedlejší účinky a se získává pouze z přírodních složek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama