Jackass - čeští kluci kopírují šílené americké vzory

3. srpna 2008 v 10:26 |  Celebrity

Podívaná pro silné žaludkyPřijde vám normální nechat krokodýlí mládě, aby se zakouslo do vaší bradavky? Nebo nastavit břicho gumovému projektilu? Že ne? Jackass ano!
Existuje ale partička lidí, kteří se na podobně šílené kousky specializují. Říkají si Jackass a dnes už se dají označit za fenomén. Svou odnož mají i v Česku. Tahle partička si říká Jackass Praha.
Jackass nepohrdnou ani podlahou vagonu metra
Med funguje jako svělé lepidlo. Tohle 'kuřátko' by o tom mohlo vyprávět
Bobování v bahně..
Trojice českých mladíků s přezdívkami Šimi, Eisy a Arkain se dala dohromady v roce 2005. Po vzoru seriálových hrdinů z MTV si začali říkat Jackass Praha a záhy začali vymýšlet vlastní scénky, nad kterými zůstává rozum stát.
Například při jedné scéně s názvem 'Kuřecí box' se postavili do ringu a začali zápasit. Místo boxerek však měli na rukou mražená kuřata. Také velmi často navštěvují pražské metro. Vzorní cestující to ale samozřejmě nejsou. Pokud jste někdy viděli jakéhosi mladíka jezdit na rotopedu nebo spát v peřinách přímo uvnitř vagonu podzemní dráhy, byl to právě jeden ze členů Jackass Praha. Vidět tyto blázny můžete většinou v okolí Černého Mostu v Praze, kde bydlí.
Hazardují se životem
Čeští kluci jdou ale někdy opravdu do extrémů. Kupříkladu jeden ze členů, Eisy, vylezl v sedmém patře panelového domu z okna na římsu, na které se promenádoval před zraky šokovaných kolemjdoucích. V tu chvíli šlo doslova o život. Stačilo jen blbě šlápnout a uklouznout.
"A náš úplně nejšílenější kousek? Těch je hned několik. Například jednou jsem kolegu Eisyho polil dvěma litry benzinu a pak ho zapálil. To vše bez jakéhokoliv nehořlavého oblečení. Eisy začal zapálený běhat a asi po dvaceti vteřinách jsem ho musel uhasit," líčí Jiří Šimonek, hlavní člen skupiny Jackass Praha, který vystupuje pod přezdívkou Šimi.
Perličkou je, že toto video odvysílali na TV Prima a dostali za to pokutu 3 miliony korun. "Další hodně šílenej kousek jsem udělal přímo já. Snědl jsem skoro tři plné pepřenky pepře. Fakt záhul. Primář z Bulovky se divil, že ještě žiju," dodává Šimi.
Občas mají problémy
Čeští Jackass se u nás celkem dobře prosadili. Objíždí se svými šílenými kousky diskotéky, kde dostávají podíl z vybraného vstupného, a občas se objeví i v televizi. Své vystoupení předvedli například na televizní stanici Prima, Óčko i v České televizi.
Kvůli svým bláznivým nápadům se kluci z Jackass Praha občas dostávají i do křížku s policií. Problém s muži zákona měli například kvůli veřejnému pohoršování, za které dostali pokutu. "Přitom měl Šimi na sobě tanga, ze kterých mu nic nevypadlo," hájí se další člen skupiny Ašot Tadevosyan, který používá přezdívku Arkain.
Paradoxem je, že českým Jackass jejich bláznivé počínání prochází u rodičů, u kterých stále ještě bydlí. "Naši rodiče jsou s tím smíření, i když máme štěstí v tom, že nejsou moc přísní. Také jim ukazujeme ty méně nechutné věci, takže nevidí, co by vidět neměli," dodává Arkain.
Početný fanklub
Jackass Praha mají velké štěstí - ani jednoho z trojice mladíků zatím nepotkalo vážné zranění, i když si o to občas vyloženě koledují. A i když šlo zpočátku jen o formu zábavy, když o šílené mladíky projevila zájem televize, vycítili možnost proslavit se a začali dělat čím dál bláznivější kousky.
A to se jim vyplatilo. Sice se ještě stoprocentně nevyplnil Šimiho sen mít v televizi pravidelný program, ale i tak mají dost fanoušků, vydali vlastní DVD a vydělávají si tímto druhem zábavy pár tisícovek měsíčně navíc.
Na živobytí to ale nestačí, a tak se čerství absolventi středních škol začínají pomalu věnovat podnikání. Nedostatek volného času je však netrápí a kdykoliv mohou, tak se změní v maniaky, kteří sebedestruktivními kousky baví své okolí.
Jak vznikli američtí Jackass
Poprvé se desetičlenná americká partička Jackass (v českém překladu osel) objevila na MTV v roce 2000. Program se vysílal dva roky a dočkal se celkem tří řad. Po jeho konci vznikl i celovečerní film, který byl sestřihem dalších bláznivých čísel, z nichž mnohá zacházela opravdu do extrémů.
Jeden z aktérů si například nechal v kondomu vsunout do řitního otvoru 'angličáka' a šel se skrytou kamerou k doktorovi s tím, že ho bolí zadek. Po rentgenu se doktor nestačil divit. Podobných nechutných kousků jsou ve filmu zhruba dvě desítky.
Filmový Jackass měl i přes několik odpudivých scén u veřejnosti obrovský úspěch. Snímek stál 'pouhých ' 5 milionů dolarů a vydělal téměř 80 milionů. Vznikl tak prostor pro výrobu druhého dílu, který byl ještě nechutnější, ač se po prvním dílu zdálo, že víc už to nejde. Teď se připravuje díl třetí, který se dostane do kin příští rok.
autorem článku je www.blesk.cz
Toto je pozvánka na jednu z nejlepších on-line her na internetu. Stačí kliknout na odkaz, zaregistrovat se a začít budovat mocné imperium. Okrádej ostatní hhráče, nebo rovnou dobij jejich vesnici... klikni zde
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Věříte na Marťany?

Ano
Ne

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama