Speed Racer

28. května 2008 v 14:06 |  Knihy a filmy
premiéra ČR: 8.5.2008
žánr: akční, sportovní, rodinný
režie: Larry Wachowski, Andy Wachowski
hrají: Christina Ricci, Emile Hirsch, Hiroyuki Sanada, John Goodman, Susan Sarandon, Matthew Fox, Benno Fürmann, Richard Roundtree, Christian Oliver, Rain
I když nechrlí páru ani dým, je rychlejší než všichni čerti. Speed, mladý, talentovaný automobilový závodník. Agresivní, instinktivní a nebojácný. Všechno dělá na hranici schopností, každý jeho výkon provází maximální riziko nezdaru. Díky tomu, že jeho otec vymyslel superrychlý bourák Mach 5, má Speed (Emile Hirsh) možnost utkat se s těmi nejlepšími z nejlepších ve smrtelně nebezpečném závodě přes celou zemi. Tady na něj nečeká jen rival Racer X (Matthew Fox), ale možná i pravda o smrti jeho bratra.
Bratři Wachowští po trilogii Matrix neplavali v penězích, nýbrž osnovali plány, kterak adaptovat slavný animovaný seriál Speed Racer. Ten má svůj původ v 60. letech v Japonsku, kde byl vysílán pod názvem Mach Go Go Go, a představoval jeden z prvních pokusů implantovat charakteristický japonský styl manga/anime na lukrativní americký televizní trh. Pokus vyšel a pro mnohé Američany představoval první setkání s tímto fenoménem. Stejně tak pro bratry Wachowské. Po "R" snímcích chtějí dostát uznání u širšího publika, proto zamýšlejí Speed Racera jako rodinnou zábavu.
Proslýchá se, že Wachowští mají v úmyslu zrealizovat celý film na "zeleném pozadí" (ala Sin City) s maximálním využitím počítačové animace. Natáčení probíhá v Berlíně a pomáhá i držitel Oscara za vizuální "Matrix" efekty, John Geata. Podle producenta Joela Silvera půjde o trikový souboj s Avatarem Jamese Camerona. Digitální průkopník Cameron totiž oznámil, že vyvinul zcela revoluční kamerovou technologii umožňující natáčet kompletně ve 3D. Naproti tomu bratři Wachowští dali dálniční honičkou v Realoded najevo, že se způsobem, jak se natáčí automobilová akce v 21. století, jsou plně obeznámeni. Květen 2008 ukáže, nakolik se režisérská dvojce pochlapila (což v případě Larryho není tak docela přesné vyjádření).
Máš rád/a hry, chceš ji jednu zahrát on-line? Pak klikni na odkaz. Vyzbroj se, vycvič se a buď nejlepší. Pošli své soupeře k zemi!!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Věříte na Marťany?

Ano
Ne

Komentáře

1 Barunka Barunka | 29. května 2008 v 16:17 | Reagovat

Hej by mě zajímalo jakto že tu maš takou navštěvnost a žadne komentaře. Trochu divne

2 blogmaster blogmaster | 30. května 2008 v 17:39 | Reagovat

Možná to bude tím, že tento článek tu je teprve 2 dny :)

3 maky maky | Web | 5. června 2008 v 17:58 | Reagovat

hezký blog

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama