Přírodní barvení vajíček

21. března 2008 v 12:02 |  Velikonoce

Pro dokonale vybarvené Velikonoce

Velikonoční natvrdo vařená vajíčka, ať už jsou určená na ozdobu a hned k jídlu, anebo budou čekat na koledníky - jsou nakonec vždycky nejkrásnější v přírodní úpravě. Alespoň pro dospělé, protože děti přece jenom dávají přednost barvotiskovějšímu pojetí tohoto neodmyslitelného atributu Velikonoc. Zkusme je přesvědčit, aby nám pomohly s přírodním pojetím velikonočních vajíček. Alespoň některých - vedle těch jejich oblíbených pestrých s obtisky. Bude to důvodem pro malý výlet do přírody, odkud si přineseme něco zeleného - listy, stonky, květy.

Zelená vajíčka
: Obalíme syrová vejce opatrně a šikovně pampeliškovými listy a trávou. Vše pevně svážeme do čtverce hadříku, ovážeme a dáme vařit. Necháme ve vodě až do vystydnutí. Nazeleno nám vajíčka obarví i odvar ze špenátu.
Žlutá vajíčka: Vajíčka uvaříme v šafránovém nálevu, nebo je obmotáme květy pampelišek (pokud je tedy už najdeme) a takto obmotaná uvaříme.
Bronzově mramorová vajíčka: Syrová vajíčka umně zabalíme do slupek cibule - čím více si dáme záležet s různými menšími kousky, tím krásněji mramorované nakonec vajíčko bude. Chce to trochu cviku, abyste vajíčko ve slupkách následně zabalili do hadříku a stáhli na jednom konci šňůrkou. Stojí to ale za trochu námahy - barvy budou krásně přecházet od okrové přes žlutozelenou do tmavohnědé. Důkladně je naleštíme špekem. Mramorovaná vajíčka vyniknou na bílé míse nebo na ošatce s naaranžovaným osením.
Červená vajíčka: Místo slupek ze žluté cibule použijeme pro obarvení vajíček slupky z cibule fialové. Nebo je můžeme zkusit obarvit v odvaru z červené řepy.
Modrá vajíčka: Ve třičtvrtě litru vody okyselené octem (cca dvě lžíce) povaříme červené zelí. Ve vzniklém odvaru pak vajíčka získají modrou barvu.
Hnědá a bílá vajíčka: Bílými vajíčky malé koledníky asi nezaujmete, kontrastní kombinace svítivě bílé a kávové je ale krásná v kuchyni na jednoduché ošatce. Výroba je rychlá a velmi jednoduchá. Jediným problémem může být sehnání poloviny vajíček v čistě bílé barvě. Bílá vajíčka pouze uvaříme natvrdo a naleštíme kouskem špeku. Druhá půlka (už nemusí být bílá) se vhodí do silného odvaru kávy nebo čaje, uvaří se v něm natvrdo. Pak se opět dokonale naleští.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Věříte na Marťany?

Ano
Ne

Komentáře

1 Tereza Tereza | 7. dubna 2012 v 15:20 | Reagovat

Dáváte sem takový kraviny které ani znich nejde nic udělat!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama