Podle poslední knihy o Harry Potterovi se natočí dva filmy

14. března 2008 v 20:38

Producenti filmů o slavném kouzelnickém učni vytvoří z posledního dílu ságy Harry Potter a relikvie smrti dokonce dva filmy.

Zatímco knih o Harry Potterovi je sedm, filmů bude natočeno osm. Informaci zveřejnil americký list The Los Angeles Times.
"Je to čistě z tvůrčích důvodů," řekl listu producent David Heyman. "Na rozdíl od jiných knih není možné některé prvky z této knihy odstranit." První film podle sedmého knižního dílu by měl mít premiéru v listopadu 2010 a "dvojka" v květnu 2011.
Režisérem sedmé a osmé části bude David Yates, který natočil i pátý a natáčí šestý filmový díl. Spolupracovat bude opět se scenáristou Stevem Klovesem.
Šestá knížka Harry Potter a Princ dvojí krve se natáčí od září ve staré letecké továrně u Londýna. "Myslím, že to je z dosavadních filmů ten nejlegračnější," řekl představitel Pottera Daniel Radcliffe.
Podle The Los Angeles Times chodí autorka Joanne K. Rowlingová na natáčení šestého dílu častěji než v případě předcházejících filmů. Prý proto, že se sérií skončila a jako v minulosti ji nezaměstnává dokončení další potterovské knížky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Věříte astrologii?

Ano
Ne

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama