Anna Franková: Její první a poslední láska!

2. března 2008 v 16:01 |  Anna Franková

Anně Frankové (+16) bylo třináct let, když si začala psát deník.

Zpověď židovské dívenky, která zemřela na tyfus v německém koncentračním táboře Bergen-Belsen, zná celý svět. Vyznala se v ní i ze své lásky k dosud neznámému Peterovi.
Kdo to byl? To až donedávna nikdo netušil. Tajemství Annina intimního vyznání nedávno rozluštil až muž, který její lásku znal.
Šestého ledna 1944 si tehdy čtrnáctiletá Anna Franková v tajném bytě, kde se skrývala před gestapem, do deníku napsala: "Obraz Petera mám v tak živé paměti, že nepotřebuji ani jeho fotografii, abych si ho pamatovala."
Nikdo z čtenářů netušil, o kom byla řeč. Teprve nyní se objevil muž, který pravdu zná. Je jím Earnst Michaelis (81), který v Peterovi poznal kamaráda z dětství Lutze Petera Schiffa (+18).
"Jako kluci jsme vyrůstali spolu v Berlíně. Ale v roce 1939, když nám bylo dvanáct, jsme museli uprchnout. Já do Anglie, on do Holandska. Z té doby mám jeho fotografii," řekl Michaelis americké televizní společnosti ABC.
Školní láska
Peter se v amsterodamské škole v roce 1940 seznámil s Annou Frankovou. Stala se z nich nerozlučná dvojice. Daroval jí náhrdelník, ona se do něho zamilovala. Anna o Peterovi snila a představovala si, že se vezmou.
Láska jí pomáhala přežít, když se s rodinou a dalšími lidmi přes dva roky ukrývala v jednom amsterodamském domě před nacisty. "Kde mám najít pomoc? Musím žít ze dne na den a modlit se, aby se moje cesta jednou zkřížila s Peterovou," napsala v deníku. Její přání se nesplnilo. Zemřela koncem války v Bergen- Belsenu, Petera zabili Němci o pár měsíců později v koncentráku Osvětim.
Další tragédie
Tvář chlapce, kterému patřilo srdce Anny Frankové, dosud nikdo neznal. Až po další tragédii - smrti manželky Earnsta Michaelise - došlo k nečekanému vývoji. Osamělý muž tehdy začal číst knihu, kterou měla jeho žena před smrtí stále u sebe. Byl to Deník Anny Frankové. Kniha, které se po celém světě prodalo 35 milionů výtisků.
"Kdysi dávno jsem Deník četl a už tehdy jsem si myslel, že tím Peterem byl můj kamarád. Ale teprve teď jsem se o tom ujistil," vzpomíná Michaelis.
Uvědomil si, že v knize není Petrův snímek, zatímco on ho má. "Spojil jsem se s Nadací Anny Frankové a Peterovu fotografii, starou 69 let, jsem jim předal."
Portrét Anniny lásky bude v příštím vydání jejího deníku. "Kdyby věděla, že její vyznání zveřejní, asi by se styděla. Ale nemusela by. Její city k Peterovi byly opravdové, " uzavřel Earnst Michaelis.


Peter Schiff
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Věříte astrologii?

Ano
Ne

Komentáře

1 koko (anna) koko (anna) | 18. března 2010 v 19:34 | Reagovat

jůůůůůůůůůůůůůů to je velice zajímavé!!!!!!!!!!!

2 koko (anna) koko (anna) | 18. března 2010 v 19:35 | Reagovat

souhlas
[1]:

3 katka katka | 16. srpna 2010 v 20:06 | Reagovat

Velice zajímavé a tragické, osobně jsen viděla Anny dům v Amstrdamu a je to síla...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama