Rovnátka: jde s nimi žít?

2. února 2008 v 12:56 |  Móda
Rovnátka navrhují zubaři mnoha lidem, ale mnozí odmítají, protože se bojí výsměchu okolí. Opravdu dělají rovnátka z lidí zrůdičky, nebo je to nový módní hit?


Barevná ozdoba zubů
Gumičky si můžete vybírat z vcelku široké barevné škály. Od nenápadných průhledných, přes žluté, modré, zelené, růžové a nebo třeba fialové.

Dokonce si můžete nechat na každý jednotlivý zámeček dát jinou barvu gumičky.

Jistě znáte tu reklamu na rádio, které hlásí, že úsměv sluší každému. Na některých jejich billboardech je holčina, která má podle mé doktorky na zubech takzvanou trikolóru, což znamená, že se jí v puse pravidelně střídají tři barvy. To jsou věci, co?

Odměna až za dlouho
V Snowborďácích dostala rovnátka i Ester Geis Se svými rovnátky jsem se sžila celkem dobře, ale kamarádi na život a na smrt tedy rozhodně nejsme.

První dny jsem neustále hledala nejbližší odpadkové koše, abych do nich mohla vyplivnout to, co mám v puse a až v poslední chvíli mi vždycky došlo, že to nejspíše nepůjde, jelikož to, co mi v ústech tak vehementně a usilovně překáželo, byla moje rovnátka.

Hrozně moc se těším na den, až mi je sundají. Nemůžu se dočkat, až se na sebe poprvé usměju do zrcátka bez rovnátek a s rovnými zuby.

To je prý pak ohromná satisfakce za měsíce a roky nošení občas dosti nepohodlného předmětu v puse.

Je to móda
Nosit takzvaná pevná rovnátka není ostuda, ale pomalu se to i u nás stává módou, což je jedině dobře. Podle mě není ostuda, když chce člověk zapracovat na svém úsměvu s pomocí rovnátek.

Ale naopak je trapné, když se stydí pořádně usmát, aby někdo náhodou nezahlédl jeho nehezky křivé zuby, se kterými nic nedělá, ať už z lenosti a nebo třeba proto, že má předsudky. Na peníze se nemá smysl vymlouvat, nejde zase až o tak nedostupnou záležitost. Celková cena, která se pohybuje v tisících, je totiž rozložená do celé léčby.

Snímatelná jsou out
Rovnátka z vás neudlají zrůdičku Dříve lékaři preferovali spíše snímatelná rovnátka. Určitě se najde někdo z vás, kdo si pamatuje, že si musel na noc dávat do pusy aparát z umělé hmoty.

Fixní rovnátka jsou ale mnohem účinnější a tak je dnes ortodontisté preferují. Ale i léčba s nimi je zdlouhavá. Nebudu vám nic nalhávat, ale dva roky není nic ojedinělého a i po sejmutí pevných rovnátek musíte několik let na noc nosit snímatelná, která přes noc fixují zuby. Ty totiž mají tendenci se vracet na původní místo.

Věk pro začátek léčby křivých zubů není podle odborníků rozhodující, ale samozřejmě i tady platí pravidlo - čím dříve, tím lépe.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 *?Rovnátko?!* *?Rovnátko?!* | 10. listopadu 2008 v 15:47 | Reagovat

Ježiš co kecáš ?! Snímatelná nejsou ubec out ! Existujou totiž snímatelná uplně na každý zub a některá jen na pár že to vůbec nejde ani vidět .. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! SNÍMATELNÁ JSOU LEPŠÍ ! Nebudu přece trpět kvůli tomu abych byla o kousek víc in ! trapko

2 debil debil | 26. prosince 2008 v 12:11 | Reagovat

zdar hňupe

3 Aneta Aneta | E-mail | 22. dubna 2011 v 12:28 | Reagovat

Proč by měla kecat? vždyť se to pravda že sundávací jsou out...nevim kdo je tady trapka..!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama