Jak se dá kouzlit s pásky?

2. února 2008 v 12:47 |  Móda
Pásek je víceúčelový módní prvek. Základním úkolem pásku je bez dlouhého přemýšlení přidržení kalhot, šortek a někdy také sukní na svém místě. Ale při troše fantazie se dá i s tímto praktickým kouskem šatníků čarovat.
Můžeme začít třeba tím, že opasek neprotáhneme poutky, ale necháme volně sepnutý přes boky. Toto uděláme samozřejmě jen v případě, kdy nám kalhoty atd. sedí i bez přidržení…

Pásků se nebojme použít naráz klidně i více, ale vždy by spolu měly aspoň trošku korespondovat, a to třeba barvou, materiálem, šířkou, přece jen nechceme vypadat jak od kolotočů.

Hrát si také můžeme se způsobem zapnutí, respektive s tím, kde umístíme sponu. Místo klasického místa uprostřed ji zkuste posunout na stranu a uvidíte, že i tato malá změna udělá divy.

Umístění opasku také hraje svou roli. Jinak vypadá utáhlý v pase, jinak ležérně obepínající boky.

Udělejte si nový model
Pomocí pásku se dají vytvářet nové modely. Například, když jimi přepásáme oblíbené šaty. To je v současnosti žhavým trendem.

Světové celebrity se můžou přetrhnout, aby se předvedly ve stále nových variacích na tohle téma.

Nejžhavější kombinací jsou zrovna rudé šaty zdobené širokým černým lesklým páskem. Outfit vytvářející pomyslné písmeno X je stále oblíbenějším - sluší totiž téměř každé postavě.

Páskem také můžeme přepásat svetřík, který tak jakoby nařasíme. Nebo naopak necháme široký pásek volně viset na bocích a okořeníme tak delší svetr či top.

Z trička model
Opaskem ozvláštníme například i jednoduché tričko. Velice žensky vypadá kombinace prachobyčejného bavlněného trika, které pevně obepíná naše tělo, to přepásáme v pase úzkým páskem a vše doplníme sukní, nejlépe úzkou v délce ke kolenům a máme na světě super model a la padesátá léta.

Tenoučký páseček nám může posloužit i jako náhrada za náramek. Jednoduše jím obmotáme zápěstí a nový módní prvek je na světě.

Zkrátka, možností je celá řada. Jako s každým doplňkem, i s páskem si můžete do sytosti vyhrát...
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama