Američtí vědci tvrdí: Sex s roboty? Už za pár let!

10. února 2008 v 11:11 |  Budoucnost světa

Jak najít partnera snů během chvíle, a když nebude vyhovovat představám nebo začne nudit, tak ho ze dne na den bezbolestně vyměnit za lepšího?

Může být vůbec člověk z masa a kostí zároveň krásný, chápavý, inteligentní, trpělivý, skvělý v posteli a dělat přesně to, co si přejeme a kdy si to přejeme? Musel by být stroj! A podle amerických vědců není tato úvaha žánrem sci-fi , ale blízká budoucnost! Roboti jako partneři lidí jsou k nám blíž, než si myslíme...
Přátelství a citové vztahy vznikající mezi člověkem a robotem byly donedávna jen obsahem filmů žánru sci- fi. Bujná fantazie filmových tvůrců se ale brzy stane realitou.
Alespoň o tom přesvědčuje nejnovější vědecká studie, podle níž v roce 2050 budeme s těmito stroji žít, milovat se, vdávat se a ženit! "Moje prognóza je, že zhruba v roce 2050 bude stát Massachusetts jako první legalizovat sňatky s roboty," řekl vědec David Levy pro americkou stanici Foxnews. Massachusetts prý přijme tuto průkopnickou roli proto, že tento stát je liberálnější než ostatní. Takto průkopnicky již totiž pohlíželi jeho představitelé na sňatky homosexuálů, myslí si.
David Levy zkoumá ve své nové studii vzájemné vztahy lidí a robotů. A samozřejmě že i po stránce sexuální. "Nejprve se zdá být sex s robotem poněkud divný," říká Levy. "Ale jakmile se lidé v lifestylovém časopise dočtou: Měla jsem sex s robotem a bylo to velkolepé! změní se to a lidé budou tento trend následovat," vysvětluje vědec.
A s tímto poněkud kontroverzním názorem není David Levy sám. Henrik Christensen, zakladatel evropské sítě pro výzkum robotiky, řekl již před rokem, že lidé během pěti let budou mít sex s roboty. "Možné je všechno," potvrzuje další specialista na roboty Ronald Arkin.
Vztahy k robotům jsou prý naprosto reálně představitelné. "Jen proto, že to teď ještě není legální, neznamená, že to lidé neudělají." A vědci vidí v milostných vztazích s polidštěnými stroji také společenské výhody: "Možná tím bude zastavena pedofilie nebo jiné abnormální sexuální způsobilosti," přemýšlí David Levy. A také znásilnění nebo prostituce by mohly poklesnout. Můj přítel je robot? "Otázkou není, jestli se to stane," říká Levy, "nýbrž kdy."

Filmoví roboti dokážou milovat i nenávidět...
Terminátor 2: Den zúčtování Vůdce lidstva John Connor v boji proti strojům posílá do minulosti terminátora, aby se ochránil.
Terminátor T-800 vysvětluje malému Johnovi budoucnost. John si k robotu s lidskou tváří vytvoří vztah, a když T-800 splní svou úlohu, musí být zničen. John ztrácí nejen ochránce, ale i přítele.
Číslo 5 žije: Na vojenském cvičení zasáhne robota blesk a způsobí zkrat. Robot číslo 5 se dostane do vozu Stephany Speckové. Ona myslí, že našla mimozemšťana, pak zjistí, že je robot, a zavolá výrobci. Číslo 5 ale nechce být rozebrán. Stephany vnímá jako rodinu a stejně si ona oblíbí "Číslo 5".
Já, robot: V roce 2035 jsou roboti součástí domácnosti a lidé jim důvěřují. Detektiv Del Spooner je však přesvědčený, že zločin vraždy, kterou vyšetřuje, spáchal robot. A to i přesto, že podle zákonů robotiky je to nemožné. Během vyšetřování ale detektiv odhalí děsivou hrozbu visící nad lidskou rasou.
Andrew: Andrew je miláčkem rodiny Martinových a chce být člověkem. Pořídí si dům, získá svobodu. Potká vynálezce, který jeho tělo přestaví z živých materiálů. Po letech se vrací k Martinovým, když jejich dcera Amanda je už dospělá. Andrew cítí lásku, ale nemůže stárnout.

Podle vědců je jen otázkou času, kdy naše partnery z masa a kostí nahradí robomilenci
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Věříte na Marťany?

Ano
Ne

Komentáře

1 Lady Ash Lady Ash | 24. března 2009 v 18:51 | Reagovat

Fuj,tysi prase!!!!!!upa dement!!!!!tohle je největší píčovina!!!!!

2 Fnaad Fnaad | 31. března 2009 v 14:29 | Reagovat

hahahahhaha to je srnda hahahha

3 Acyuta Acyuta | E-mail | 2. listopadu 2009 v 11:48 | Reagovat

no myslim ze dalsi  propast mezi lidkou laskou na co lide potrebuji ty vase vymysli k nicemu dobremu to nevede snatek je nabozensky ritual kdy si lide reknou pred bohem MUZ A ZENA ze chteji byt spolu odsuzuji homosexulaitu a vase roboty na sex nesnasim vas a ani vasi spolecnost vasi kulturu kde stredem jsou jenom penize robot za prve jsou vhodne pro vas jenom jako zabijici stroje ale ja to nezastavim bohuzel..

4 ich777 ich777 | E-mail | 3. srpna 2010 v 9:43 | Reagovat

Já osobně bych byl pro roboty protože i robot časem bude stejný jako člověk(aindrojt). Nehledě na to že bůh není a rituál také není tak důležity aby clověk měl přijmenou společnost může mít koholiv rád.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama