Leden 2008

Modroocí lidé jsou mutanti

31. ledna 2008 v 17:23 Rekordy a kuriozity
Modroocí lidé jsou mutanti
Modrá barva očí je důsledkem genetické mutace, která proběhla v období před 6 až 10 tisíci lety. Stalo se v lokalitě blízko Černého moře. A vědci nyní objevili příčiny, jež k tomu vedly. 30. ledna 2008 Původně totiž každý příslušník lidského plemene měl bez výjimky oči hnědé. Žádné další barevné odstíny, jen jedna jediná barva vládla všem. Až později se to začalo měnit. Všichni, kteří se nyní pyšní modrýma očima, ti si mohou zažádat o místo ve škole pro mutanty doktora Charlese Xaviera z X-manů.

Změna se udála ve východní až severozápadní části černomořského region, odkud se pak modroočci začali v důsledku zemědělské migrace šířit až do našich končin. Dle dánského profesora Hanse Eiberga z Kodaňské univerzity se nejspíše jednalo o část Afghánistánu. Této zemi tak evidentně vděčíme za víc než jen pravidelné zásobování opiem.

Mutace ovlivnila gen nazývaný OCA2 a doslova tak vypnula schopnost produkovat hnědé oči. Tento gen je totiž zapojen do produkce melaninu - barviva, které dává podobu vlasům, očím a samozřejmě pokožce. Pokud je zcela "vypnutý", je jeho majitel tzv. albín. V případě modrých očí je jeho funkce pouze snížena.

Díky této změně tak můžeme obdivovat hluboké modré tůňky populární hollywoodské star Cameron Diaz a mnohých dalších hvězd. A co vy, patříte také mezi modrooké mutanty, nebo jste hezky postaru hnědoocí?

Jak sprostě nadávat v 5 jazycích!

27. ledna 2008 v 17:19 Toulky světem

Když vás někdo pořádně vytočí, dokážete s ním jistě vyběhnout. Jadrnou češtinou ho pošlete do háje, nebo ještě mnohem dál či hlouběji… Jak si ale poradit s idiotem, kterého potkáte v zahraničí? Tady je náš návod.

16. ledna 2008
Připravili jsme pro vás slovníček několika vulgarismů, díky nimž si poradíte v osmi různých jazycích. Nebo porozumíte tomu, co si naopak myslí v cizině o vás…
Anglicky
Blbej jak dlabaný sáně! Thick as a brick!
Jsi ještě blbější než vypadáš! You´re as stupid as you look!
S tím potměpichem ji ani nepošimráš mezi nohama! You can´t fuck her with this poor dick!
Jdi do hajzlu! Drop dead!
Hovno! Bullshit!
Drž zobák! Shut your trap!
Jdi někam s těmi kravinami! Doggone your silly ideas!
Odpal, vypadni! Bugger off, shove off!
Jsi slepý jak patrona! You´re blind as a bat!
To mi smrdí! I smell a rat! Ty skrčku! You runt!
Jsi hluchý jak poleno! You´re stone deaf!
Co je sakra? What the hell!
Ty kreténe! You wally jerk!
Hloupý ses narodil, hloupý zemřeš! You´ve got the brains of a doughnut!
Zmaluju ti hubu! I´ll rearrange your face!
A co takhle jednu do držky! How about a knuckle sandwich!
Německy
Drzý jak opice! Frech wie ein Dachs
Drž hubu! Halt die Luft an!
Husa hloupá! Dumme Gans!
Hrom do toho! Donnerweter!
Odpal! Verpiss dich!
Polib mi…! Leck mich am Arsch!
Drž zobák! Halt den Schnabel!
Debile! Du Arschloch!
Máš prázdnou hlavu! Dumm geboren und nichts dazu gelernt!
Jdeš mi na nervy! Du gehts mir auf den Sack!
Francouzsky
Kecáš nesmysly! Tu déconnes!
Blbý jak dlabaný sáně! Con comme la lune!
To je kretén! Espece de crétin!
Chceš ránu? Tu veux un gnon?
Dám ti do držky! Je vais te taper sur la gueule
Italsky
Drž hubu! Chiudi il becco!
Máš slepičí mozek! Hai il cervello di gallina!
Odpal! Vaffanculo!
Ty jsi osel! Ma sei priorio un asino!
Zmizni! Fuori!
Běž do…! Vae a quel paese!
Španělsky
Jdi k čertu! Vete con demonios!
Ještě ti nikdo nedal facku? Es que no te han dado nunca una bofetada?
Jsi hloupý od narození! Eres tonto de nacimiento!
Hlupáku! Tarado!
Opičí ksichte! Cara de mico!
Zavři hubu! Cierra la boca!
Neštvi mě! No me eches!
Doporučujeme však, abyste tyto věty používali jen v nejvyšším rozčilení, které se vám předtím nepodařilo zchladit ani počítáním do dvaceti. A opravdu důrazně doporučujeme, nepoužívat předchozí věty na chlapíky o dvacet čísel vyšší a metrák těžší, ať už vás naštvali sebevíce.

Top 10: Nejhorší místa světa

27. ledna 2008 v 17:14 Toulky světem
Lidé často touží objevit nezapomenutelná místa, ale některé země mohou být příliš rizikové i pro nejnadšenější vyhledávače adrenalinu. Magazín Forbes sestavil seznam nejnebezpečnějších míst. Jaká to jsou?
25. ledna 2008
1. Somálsko
Africká země, kde se neustále válčí. Důvody jsou různé, bojuje se třeba o kontrolu nad dodávkou drog či zbraní. Rizika jsou zřejmá, zahrnují vojenské potyčky, únosy, pozemní miny nebo piráty.
2. Irák
Neustálé bombové útoky, přestřelky na denním pořádku, vojenské akce, v téhle zemi prostě pořád není klid a nejspíše ještě nějakou tu chvilku nebude. Podle bezpečnostní expertů patří mezi nestabilní území zejména Bagdád a území od Tikrítu na severu po Hilláh na jihu a od Mandali na východě po Ramadi na západě.
3. Afghánistán
Ačkoliv režim hnutí Tálibán už je dávno v tahu, Američané s ním skoncovali před sedmi lety, útoky jeho stoupenců i teroristů z Al Kajdá stále pokračují. Vojenský personál i civilisté denně umírají při explozích bomb.
4. Haiti
Karibik jako představa ráje v tomto případě neplatí. Haiti se dělí o ostrov s jednou z nejoblíbenějších turistických destinací Dominikánskou republikou, ale západní část ostrova je obrazem chudoby a bídy, je sužována občanskými nepokoji, policejní korupcí a kvetoucím nelegálním kšeftem se zbraněmi, které jsou lehce k dostání téměř na každém rohu.
5. Pákistán
Země hraničící s Afghánistán trpí pokračujícím geopolitickým vřením. Bombové útoky a neustávající nepokoje mezi šíitskými a sunnitskými muslimy jsou trvalou hrozbou. V prosinci 2007 byla při bombovém útoku sebevražedného fanatika zabita opoziční šéfka Benazir Brutto.
6. Súdán
Navzdory mírové dohodě z roku 2005 stále existuje vysoké nebezpečí úmrtí v této zemi. Příčina? Potyčky mezi vládními vojsky a místními polovojenskými uskupeními. Pokud tam pojedete, zcela se vyhněte západní části Darfuru a regionům poblíž hranic s Etiopií či Eritreou. Nebezpečí hrozí i v celém jižním Súdánu.
7. Demokratická republika Kongo
Občanská válka oficiálně skončila před pěti lety, jenže její dozvuky stále paralyzují zemi. Jakmile vojska Rwandy a Ugandy opustila na konci války zemi, soupeřící milice obnovily boje a snaží se zaplnit uvolněné pozice. Masivní zločinnost ve velkých městech, i to je dnešní Kongo.
8. Libanon
Po atentátu na premiéra Rafika al-Harirího v roce 2005 je země rozdělena na prosyrské a protisyrské síly, které se snaží získat vládu nad Libanonem. Mezi další rizika patří vojenské bitvy na jihu se sousedním Izraelem a občanské nepokoje.
9. Zimbabwe
Oficiální místa jasně vyjadřují své protizápadní smýšlení, inflace se zcela vymkla kontrole, pokračuje útisk minorit za podpory vlády.
10. Palestinská území
Region trvale zmítá brutální tahanice o vládu mezi stoupenci Fatahu a Hamánu. Navíc stále pokračují spory i boje s Izraelem, zejména v pásmu Gazy. Bezpečnostní situace v oblasti zůstává nestabilní, k nestabilitě přispívá i trvalé násilí a chudoba.

Albrecht II.Habsburský

27. ledna 2008 v 10:34 Referáty
* 16.08.l397
† 28.10.l439 Langedorf
Rakouský vévoda a český, uherský a římskoněmecký král


Albrecht II. sice nebyl čech, přesto však v Čechách kraloval a je tedy součástí českých osobností.
V 7.letech osiřel po otci (Albrecht IV.) a jeho poručníky se stali strýc Vilém I. a strýc Leopold IV.
V jeho 14.letech byl prohlášen za plnoletého.

Zúčastnil se první křížové výpravy proti husitům a s Oldřichem z Rožmberka neúspěšně obléhal nově postavený Tábor. Stál na straně Zikmunda a v roce 1420 se tak účastnil bitvy na jeho straně pod Vyšehradem (Zikmund Lucemburský zde utrpěl ohromnou porážku s husitskými vojsky).
1421 se zasnoubil s jedinou dcerou císaře Zikmunda Alžbětou a již po roce (1422) se s ní oženil.
1423 byl Zikmundem prohlášen jeho dědicem a dostal tak na starost vládu v markrabství Moravském (porušil tím ustanovení Karla IV. O tom, že tato země nesmí být nikdy zcizena). Vzhledem k jeho postoji proti husitům se husitství na Moravě nerozšířilo tolik co v Čechách.
Když v roce 1437 Zikmund zemřel, byl Albrecht II. okamžitě uznán v Uhrách králem (9.12.1437), ale v Čechách již plnou podporu neměl (umírněná část husitů a katolíků stála na jeho straně, avšak část husitů nikoliv). Snažil se naklonit přízeň na svou stranu roku 1438 kdy v Jihlavě hájil zemi kompaktáty a zápisy císaře Zikmunda. Strana husitů vedená Ptáčkem z Pirkštejna však stranila spíše polskému kralevici Kazimírovi, kterému také korunu nabídla. Albrecht II. opět vyrazil na Tábor, Táboritům přispěchalo polské vojsko Kazimírovo na pomoc, ale před konfrontací s Albrechtem opět prchli zpět. Tábor přesto odolal. Téhož roku (19.3.1438) byl v Německu zvolen císařem. V Praze byl následně zvolen králem dne 29.7.1438.
Roku 1439 uzavřel příměří s Polskem a ihned se vydal hájit Čechy do Uher ve válce proti Turkům. Tam však onemocněl. Vracel se tedy zpět do Vídně, ale dne 28.10.1439 v Nesmilech (Langendorf) umírá.
Po několika měsících po jeho smrti mu manželka Alžběta porodila syna Ladislava, který získal přídomek Pohrobek. Starší syn Jiří již v té době nežil.
Máš rád/a hry, chceš ji jednu zahrát on-line? Pak klikni na odkaz. Vyzbroj se, vycvič se a buď nejlepší. Pošli své soupeře k zemi!!!

Kruh

12. ledna 2008 v 18:00 Knihy a filmy
premiéra ČR: 27.2.2003
žánr: drama, horor, mysteriózní, thriller
režie: Gore Verbinski
hrají: Naomi Watts, Martin Henderson, Brian Cox, David Dorfman
země původu: USA, Japonsko
Zní to jako další z neuvěřitelných příběhů. Existuje videopáska plná obrazů, jako z těch nejtíživějších snů. Tam, kde byla promítnuta, zazní záhy telefon s varováním, že ten, kdo ji zhlédl, zemře přesně za sedm dnů. Rachel Kellerová (Naomi Wattsová), reportérka renomovaného deníku, přirozeně odmítá uvěřit takové informaci, jenomže, když dojde k záhadné a nevysvětlitelné smrti čtyř teenagerů, rozhodne se přijít celé věci na kloub, protože jedním ze čtveřice bylo dítě její přítelkyně. Není to vůbec jednoduché, ale nakonec i ona pásku získá, i ona si ji promítne, se svým malým synkem, a telefon skutečně vzápětí zazvoní. Zbývá jen sedm dní a nocí, aby s přítelem Noahem (Martin Henderson) nalezla způsob, jak zachránit sebe i svého jediného syna. Netuší jak dlouhou, smrtí a zoufalstvím zahalenou cestu, se s Noahem budou muset vydat.
Základem tohoto projektu se stal japonský filmový horor režiséra Hideo Nakaty, který byl do asijských kin uveden v lednu roku 1998 a doslova přes noc se stal kultovním titulem v zemi vycházejícícho slunce. "Měl totiž všechny nezbytné esence dobrého hrůzostrašného snímku, který vám patřičně zvýší hladinu adrenalinu v krvi a doslova zatlačí do sedadel v kině" řekl režisér Gore Verbinski, který se publiku představil komedií HON NA MYŠ. Dodejme, že příběh filmu KRUH, zahalený až mystickým tajemstvím, je transponován do současné Ameriky a na mimořádné věrohodnosti a autenticitě mu dodávají, kromě pečlivě propracovaného scénáře a přesvědčivých hereckých výkonů, i skvělé vizuální efekty.
(oficiální text distributora)
foto Kruh foto Kruh foto Kruh
foto Kruh foto Kruh foto Kruh
foto Kruh foto Kruh

Svatba na bitevním poli

12. ledna 2008 v 17:46 Knihy a filmy
premiéra ČR: 10.1.2008
žánr: komedie
režie: Dušan Klein
hrají: Bolek Polívka, Josef Somr, Zlata Adamovská, Jan Budař, Jiří Langmajer, Monika Hilmerová, Taťjana Medvecká, Lucie Vondráčková, Miroslav Šimůnek
země původu: Česko
Úsměvná komedie o chlapech s hlavou v oblacích, hříšných touhách lásky a jedné svatbě, která skončila málem jako bitva u Waterloo. V malém moravském městečku Zvěstov žijí všichni chlapi starými historickými bitvami. Představují francouzskou armádu v čele se svým starostou Touchynem (Bolek Polívka), který má už léta monopol na roli Napoleona. Tentokrát se připravují na velkou akci - odhalení napoleonské kašny v sousedním městě Podolí za přítomnosti televize a novinářů. Podolský starosta má však pro Touchyna špatnou zprávu - tentokrát angažoval na roli Napoleona skutečného zahraničního herce, který je mu i více podobný. Touchyn se urazí a rozhodne se slavnost ignorovat. Přesvědčí o tom i zvěstovské, kterým ovšem přijde líto, že nacvičovali nadarmo... V té době se vrací do města po více než dvou letech Tomáš, syn místního kronikáře. Tomáš byl vždycky sukničkář, kterého zbožňovaly všechny místní dívky, ale tentokrát přišel tátovi říct, že se skutečně zamiloval a chce se ženit. Půvabné Francouzce Claire slíbil tajnou romantickou svatbu v místním kostelíku... Jenže táta vyzradí Tomášovo tajemství v hospodě a starosta Touchyn dostane geniální nápad - jde přece o velkou mezinárodní událost, takže žádný utajený sňatek! Vesnice vystrojí milencům velkolepou svatbu za účasti francouzského vojska a samotného Napoleona!.. A tak se začnou dít věci...
(oficiální text distributora)
foto Svatba na bitevním poli foto Svatba na bitevním poli foto Svatba na bitevním poli
foto Svatba na bitevním poli foto Svatba na bitevním poli foto Svatba na bitevním poli
foto Svatba na bitevním poli foto Svatba na bitevním poli foto Svatba na bitevním poli
foto Svatba na bitevním poli foto Svatba na bitevním poli foto Svatba na bitevním poli
foto Svatba na bitevním poli foto Svatba na bitevním poli

Harry Potter: Bude osmý díl?

8. ledna 2008 v 11:29 Knihy a filmy

Příznivcům čarodějnického učně Harryho Pottera svitla naděje, že se dočkají dalšího pokračování jeho dobrodružství. Autorka Joanne Rowlingová poprvé otevřeně naznačila, že by mohla napsat osmý díl ságy. Uvedl to britský list Daily Mail.
Rowlingová (42) připustila, že mívá "slabé chvilky", při nichž má pocit, že napíše další knihu o Potterovi. Pokud by ale osmý díl skutečně spatřil světlo světa, Harry by již s největší pravděpodobností nebyl hlavní postavou.
Zatím poslední, sedmý díl knižní série o čaroději Harrym Potterovi vyjde česky 31. ledna. Knihu, která vyšla v Británii v červenci pod názvem Harry Potter and the Deathly Hallows, přeložil Vladimír Medek a nazval Harry Potter a relikvie smrti.
Rowlingová už dříve řekla, že plánuje napsat encyklopedii o všech postavách z Bradavic, o použitých kouzlech a místních jménech. Ale až donedávna tvrdila, že sedmým dílem už psaní nových dobrodružství končí.
V rozhovoru pro americký Time, který ji v prosinci zařadil na třetí místo v žebříčku osobností roku, ale Rowlingová řekla: "Několikrát jsem po dopsání měla slabou chvilku, kdy jsem si o osmém dílu říkala: 'Jo, jasně.'" "Jestli - a to je velký otazník - někdy napíši osmý díl, tak pochybuji, že Harry bude hlavní postavou. Připadá mi, že už jsem jeho příběh dovyprávěla... Ale to jsou velké otazníky. Dopřejme tomu tak deset let."
Harry Potter spustil novou prodejní mánii.
Harry Potter spustil novou prodejní mánii.

10 největších kosmetických omylů

8. ledna 2008 v 11:27 Rady do života

Ženy a jejich přání vypadat stále pěkně… Aby tomu tak skutečně bylo, jsou připraveny uvěřit všemu a vyzkoušet cokoliv. Aha! tady pro ně má 10 největších nesmyslů, kterým by rozhodně věřit neměly…
 1. Mýdlo musí pěnit, aby čistilo.
  Právě naopak! Čím více mýdlo pění, tím je pro pleť horší! Pěnicí tenzidy neodstraní z pokožky jen špínu, ale pleť i dehydrují a odmašťují.
 2. Kombinace parfém a sluníčko je nebezpečná…
  Dříve to platilo. Ale teď už parfémy žádný alkohol neobsahují.
 3. Máčíte se dlouho ve vodě? Dehydrujete si pleť.
  Žádný strach. Klidně si dlouhou koupel ve vaně dopřejte. Neráchejte se ale ve vodě teplejší než 38 oC a z vany vylezte nejpozději po 20 minutách. Vysychání pleti brání i různé koupelové přísady (např. kokosový olej).
 4. Když si holíte nohy, rostou vám chlupy rychleji a jsou silnější.
  Pravda je, že když si nohy holíte, jsou pak chloupky silnější, ale rozhodně vám nerostou rychleji a porost není hustší.
 5. Vybělovače zubů poškozují chrup.
  V běžně dostupných přípravcích na bělení zubů je bělicí složkou dioxid titanu, který ani při každodenním používání nepředstavuje pro zuby problém. Trable by ale mohl způsobit brusný prášek, který obsahují některé pasty pro kuřáky.
 6. Celulitidou trpí jen tlusté ženy.
  Kdepak. I hubené mají pomerančovou kůži. Za celulitidu totiž nemůže postava, ale hustota kožního vaziva - a ta je dědičná…
 7. Čím častěji se člověk myje, tím lépe.
  Přehnaná péče škodí. Sprchování vícekrát denně nebo stálé používání pleťových krémů může způsobit kožní problémy.
 8. Kosmetické přípravky jsou zdravotně nezávadné.
  Každý pátý kosmetický výrobek obsahuje rakovinotvorné nitrosaminy (především tužky na obočí a řasenky).
 9. Deodoranty zabrání tělesnému zápachu.
  Deodoranty zápach jen »překryjí«. Mimochodem: samotný pot je bez zápachu. Ten způsobují bakterie na kůži.
 10. Akné v obličeji - musí se hned vymáčknout.
  Předčasná »péče« může způsobit kožní problémy, protože pupínek se zatlačí ještě hlouběji do pojivové tkáně. V těch nejhorších případech vám můžou zůstat i malé jizvičky.
Autor: (muf)
Foto Profimedia.cz

Postrach silnic

8. ledna 2008 v 11:23 | blesk.cz |  Rekordy a kuriozity

Ženy a gayové jsou nejhoršími řidiči

Když za volant sedne žena či homosexuál, je větší pravděpodobnost, že vůz řídí osoba s horšími schopnostmi ve srovnání s většinou heterosexuálních mužů.

Ženy a gayové jsou totiž všeobecně horší v navigaci a prostorovém vnímání a pozornosti.
Studii se 140 dobrovolníky různého pohlaví a sexuální orientace vedl doktor Qazi Rahman z University of London.
Jeho závěry neplatí bez výjimky a neznamenají také, že by gayové a ženy nemohli řídit dobře. Ovšem ve složitých dopravních situacích je pro ně orientace a řízení horší než pro většinu heterosexuálních mužů.
Při testech navigace se ukázalo, že gayové, heterosexuální ženy a lesbičky používali stejný systém, během něhož se dopouštěli stejných chyb. Ženy si lépe než muži ale pamatovali umístění jednotlivých objektů ve vnějším prostředí. Muži zase lépe navigovali a odkrývali skryté objekty.
"Muži jsou dobří ve využívání distálních nebo geometrických podnětů, když se rozhodují, zda půjdou na sever nebo jih. Mají lepší základní smysl pro směr, ale umějí zároveň využívat místní značky," prohlásil Rahman pro britský Telegraph.
Ženy a gayové podle něho potřebují v neznámé krajině více času na dosažení svého cíle. Přitom vykonají více chyb a špatných otáček. Více spoléhají pouze na značení v krajině.

Ryby

6. ledna 2008 v 17:21
(narození od 20.2. 2 h do 19.3.)
Svět plný her, lásky a pohody je to, po čem ve skrytu duše toužíte - a osud vám to štědrou rukou dopřává. A ani tento rok tomu nebude jinak. Jste soucitní a rádi pomáháte druhým. Zkuste třeba druhým své růžové brýle občas půjčit a ukažte jim, jak může být svět bezproblémový a hezký.
Zdraví
Láska a vztahy
Peníze a kariéra
Intelekt a intuice
Leden
+++0
Únor
0000
Březen
+00+
Duben
000+
Květen
++00
Červen
++--
Červenec
+-0+
Srpen
0+--
Září
-0+0
Říjen
0-00
Listopad
++00
Prosinec
--0+
Vysvětlivky: výborná kondice(+) ; ani dobře ani špatně (0); mohlo by to být lepší (-)

zdroj: www.pritelkyne.cz
sestavila Jarmila Vernerová

Vodnář

6. ledna 2008 v 17:20
(narození od 22.1. do 18.2. 14 h)
Rok 2009 přinese vám milí Vodnáři jisté příležitosti, díky nimž se vám podaří usnadnit a zpříjemnit život sami nejen sobě ale i druhým. Víte jak důležitá je solidarita a spolupráce, na druhou stranu si přísně zachováváte vlastní originalitu a nezávislost. A co takhle popustit uzdu svým emocím a citům? Neříkejte, že se toho bojíte!
Zdraví
Láska a vztahy
Peníze a kariéra
Intelekt a intuice
Leden
0000
Únor
++++
Březen
+++0
Duben
+000
Květen
-++0
Červen
+--+
Červenec
0+0-
Srpen
-0+0
Září
0-00
Říjen
++0+
Listopad
---0
Prosinec
++00

Vysvětlivky: výborná kondice(+) ; ani dobře ani špatně (0); mohlo by to být lepší (-)
zdroj: www.pritelkyne.cz
sestavila Jarmila Vernerová
Máš rád/a hry, chceš ji jednu zahrát on-line? Pak klikni na odkaz. Vyzbroj se, vycvič se a buď nejlepší. Pošli své soupeře k zemi!!!

Kozoroh

6. ledna 2008 v 17:19
(narození od 23.12. do 19.1.)
Ano, je to tak milí Kozorozi, už je tady opět další rok - a s ním spousta nových starostí a pracovních povinností. Je vám jasné, že je zvládnete, a jste smířeni i s tím, že život není peříčko. Avšak, co si tak trochu jednou odpočinout? Zkuste to, možná zjistíte, že se ani nic tak hrozného nestane …Zdraví
Láska a vztahy
Peníze a kariéra
Intelekt a intuice
Leden
+++0
Únor
0-00
Březen
+00+
Duben
00++
Květen
++-0
Červen
0++0
Červenec
-00-
Srpen
0-0+
Září
+0-0
Říjen
-00-
Listopad
++0+
Prosinec
00+0
Vysvětlivky: výborná kondice(+) ; ani dobře ani špatně (0); mohlo by to být lepší (-)

zdroj: www.pritelkyne.cz
sestavila Jarmila Vernerová

Střelec

6. ledna 2008 v 17:18
(narození od 23.11. 12 h do 20.12.)
Váš optimismus a chuť do života může slabší jedince až vyděsit. Mějte s nimi slitování a nezahrnujte je předem všemi svými nápady a plány. Počkejte si na okamžik, až některý z nich tiše dokončíte. Stanete se pak nejen vyhledávanými rádci, ale vaši obdivovatelé uvidí reálně vše, co vás napadne.


Zdraví
Láska a vztahy
Peníze a kariéra
Intelekt a intuice
Leden
0-00
Únor
++++
Březen
-++-
Duben
+0-+
Květen
0++0
Červen
-00-
Červenec
0--+
Srpen
+00-
Září
-+00
Říjen
+00+
Listopad
00++
Prosinec
++00
Vysvětlivky: výborná kondice(+) ; ani dobře ani špatně (0); mohlo by to být lepší (-)

zdroj: www.pritelkyne.cz

sestavila Jarmila Vernerová

Štír

6. ledna 2008 v 17:16
(narození 25.10.-21.11. 23 h)
Rok 2009 přinese vám, tajuplným Štírům, něco jako zkoušku trpělivosti. I když vaše výkony budou bezchybné, nasazení maximální a cíle vysoké, ne vždy budete oceněni tak, jak byste si zasloužili. Vy však ve svém úsilí nepolevíte, a později zjistíte, že jste si takto vybudovali solidní základy k záviděníhodným úspěchům.


Zdraví
Láska a vztahy
Peníze a kariéra
Intelekt a intuice
Leden
+++0
Únor
-0--
Březen
+0--
Duben
00+-
Květen
-+00
Červen
0--0
Červenec
+000
Srpen
-+0+
Září
+-++
Říjen
0+00
Listopad
++-+
Prosinec
000+
Vysvětlivky: výborná kondice(+) ; ani dobře ani špatně (0); mohlo by to být lepší (-)

zdroj: www.pritelkyne.cz
sestavila Jarmila Vernerová

Váhy

6. ledna 2008 v 17:16
(narození od 24.9. 6 h do 22.10.)
Také v tomto roce zůstanete pro většinu lidí krásné, obdivované a taktní (či diplomatické) osoby. A to je jistě dobrá příležitost, jak druhým ukázat, jaké podklady ukrývá také vaše duše. Podaří-li se vám odkrýt své nejlepší vlastnosti, překvapíte nejen své okolí ale především sami sebe.
Zdraví
Láska a vztahy
Peníze a kariéra
Intelekt a intuice
Leden
-0-0
Únor
+-++
Březen
0++0
Duben
-000
Květen
0--0
Červen
+0++
Červenec
-+00
Srpen
+-+0
Září
0+-0
Říjen
++0+
Listopad
00++
Prosinec
++0-
Vysvětlivky: výborná kondice(+) ; ani dobře ani špatně (0); mohlo by to být lepší (-)
zdroj: www.pritelkyne.cz

sestavila Jarmila Vernerová

Panna

6. ledna 2008 v 17:15
(narození od 24.8. 11 h do 22.9.17 h)
I přes spoustu práce si milé Panny brzy uvědomíte, že nejen chlebem je člověk živ - a začnete vyhledávat nové a oprašovat ty dřívější vztahy s přáteli a kamarády. Nebudete se muset, tak jako dříve, starat o své zdraví (na správnou životosprávu však přesto nezapomínejte), zejména hubnutí a sportování vám půjde snadno. Za dobře vykonanou práci se odměňujte.
Zdraví
Láska a vztahy
Peníze a kariéra
Intelekt a intuice
Leden
+-+0
Únor
0000
Březen
-00-
Duben
0+0+
Květen
++00
Červen
-+++
Červenec
+-0+
Srpen
0+-0
Září
+0++
Říjen
0+00
Listopad
++00
Prosinec
--++
Vysvětlivky: výborná kondice(+) ; ani dobře ani špatně (0); mohlo by to být lepší (-)

zdroj: www.pritelkyne.cz
sestavila: Jarmila Vernerová

Máš rád/a hry, chceš ji jednu zahrát on-line? Pak klikni na odkaz. Vyzbroj se, vycvič se a buď nejlepší. Pošli své soupeře k zemi!!!

Lev

6. ledna 2008 v 17:14
(narození od 24.7. 2 h do 22.8. 20h)
Vítejte v novém roce milí Lvi! Osud vám pro tentokrát přichystal většinou jen každodenní, všední radosti i starosti. Až na výjimky, prožijete tento rok v klidu a činorodé práci, která vám přinese zaslouženou úctu a respekt. Možná vás také překvapí fakt, že sundáte-li si tu a tam ze své hlavy pomyslnou korunu, najdou se tací, kteří vám ji sami rádi nasadí.Zdraví
Láska a vztahy
Peníze a kariéra
Intelekt a intuice
Leden
0000
Únor
-+--
Březen
00-0
Duben
0000
Květen
-+++
Červen
+--+
Červenec
0+++
Srpen
+0+0
Září
0+00
Říjen
++++
Listopad
--00
Prosinec
++00
Vysvětlivky: výborná kondice(+) ; ani dobře ani špatně (0); mohlo by to být lepší (-)

zdroj: www.pritelkyne.cz
sestavila: Jarmila Vernerová

Rak

6. ledna 2008 v 17:13
(narození od 23.6. do 22.7. 12 h)
Tak jako každý rok, milí Raci, se ve svých myšlenkách budete zabývat spíše problémy než vlastními úspěchy. A tento rok bude pro vás tak trochu osudovým - dříve či později překonáte jistou nepřízeň osudu. Každý problém, který vyřešíte však zažehne novou jiskřičku optimismu ve vaší duši.
Zdraví
Láska a vztahy
Peníze a kariéra
Intelekt a intuice
Leden
-+-0
Únor
0-00
Březen
+00+
Duben
-0+0
Květen
+--0
Červen
+0+0
Červenec
0+++
Srpen
+0+0
Září
-00-
Říjen
-00-
Listopad
++++
Prosinec
000-

Vysvětlivky: výborná kondice(+) ; ani dobře ani špatně (0); mohlo by to být lepší (-)
zdroj: www.pritelkyne.cz
sestavila: jarmila VernerováBlíženci

6. ledna 2008 v 17:11
(narození od 22.5. 8 h do 20.6.)
Hezký nový rok milí Blíženci. Přicházejí příjemné a bohužel, jak už to tak bývá, i méně příjemné dny, plné nových příležitostí a zážitků. Záleží jen na vás, které z nich si vyberete. Dobře si vždy předem rozmyslete, s kým a o kom (o čem) si budete povídat. Nezištnou pomocí získáte další sympatie svého okolí.


Zdraví
Láska a vztahy
Peníze a kariéra
Intelekt a intuice
Leden
+++0
Únor
-0--
Březen
+0-+
Duben
+0++
Květen
++00
Červen
++++
Červenec
+000
Srpen
-+0+
Září
+-+0
Říjen
----
Listopad
000+
Prosinec
´000+
Vysvětlivky: výborná kondice(+) ; ani dobře ani špatně (0); mohlo by to být lepší (-)

Zdroj: www.pritelkyne.cz
sestavila: Jarmila Vernerová

Býk

6. ledna 2008 v 17:11
(narození od 21.4. 7 h do 20.5. 18 h)
Nezapomenutelné okamžiky v tomto roce prožijete milí Býci v prostředí plném tradičních hodnot, pohody, lásky a klidu. Mnohý Býk si také dopřeje něco, o čem delší dobu jen snil. Protáhněte si občas své tělo a nezavrhujte vše, co jste ještě nevyzkoušeli.


Zdraví
Láska a vztahy
Peníze a kariéra
Intelekt a intuice
Leden
+++0
Únor
-0--
Březen
++0+
Duben
+0++
Květen
+++0
Červen
0++0
Červenec
+00-
Srpen
-+0+
Září
+-+0
Říjen
0+00
Listopad
-0--
Prosinec
000+

Vysvětlivky: výborná kondice(+) ; ani dobře ani špatně (0); mohlo by to být lepší (-)
Zdroj: www.pritelkyne.cz
sestavila: Jarmila Vernerová