Batika - spirála

25. října 2007 v 15:23 |  Šikovné ruce

Spirály

SpirályBatikování do tvaru spirál je velmi jednoduché a přitom působí silně efektně.

Co potřebujeme:

Látku, barvy na textil (rozpustit jednu kávovou lžičku na 0,25 l vřelé vody), injekční stříkačky (podle počtu barev), vidličku, sůl, mikrotenové sáčky, mikrovlnku, gumičky, ocet.

Postup:

Látku vymácháme v důkladně prosolené teplé vodě, vyždímáme a rozložíme do vany. Ve sklenicích máme připravenou rozpuštěnou barvu (dle obrázku olivovou a oranžovou). Zvolíme střed spirály a do něj zapíchneme vidličku. Točíme, jakobychom na vidličku natáčely špagety a vzniklé sklady dodatečně rovnáme rukou.
Vzniklé kolečko (nebo kolečka, máme-li středů víc) dle nákresu zagumičkujeme (vzniknou dílky jako u pizzy). Barvu rozléváme pomocí stříkaček a to tak, že vždy stejnou barvu do protilehlých kvadrantů (jako šachovnice). SpirálaMůžeme vytvořit kvadrantů více a použít i více barev.
Prosytíme-li látku barvou hodně, spirály se do sebe vlijí, prosytíme-li ji méně, zůstanou v ních bílé stopy. Samozřejmě látku polejeme i z druhé strany.
Celé dílko vložíme do mikrotenového sáčku, zamotáme a vložíme do dalšího sáčku. Mikrovlníme v mikrovlnné troubě asi 10 minut (s přestávkami, sáček se bude nafukovat a může prasknout, čímž uteče všechen ten horký vzduch, který je potřeba).
Látku vybalíme ze sáčků a vložíme do octové lázně, kde ji necháme 20 minut ustálit, pak ji odgumičkujeme, vypereme a mácháme, dokud nepřestane pouštět.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Věříte astrologii?

Ano
Ne

Komentáře

1 quazgaa quazgaa | 28. února 2009 v 11:37 | Reagovat

Ty svině! Jenom si to zkopírovala z www.hippyart.net !!!

2 Blogmaster Blogmaster | 9. března 2009 v 10:44 | Reagovat

tak pardon

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama