Výroba svíček

1. září 2007 v 21:29 |  Šikovné ruce

Potěšit sebe nebo někoho blízkého můžete, pokud se pustíte do vlastnoruční výroby. Nebude to jen tak ledajaká zbytečnost, ale věcička, která se buďto zalíbí a poslouží pro potěšení oka i dalšího človíčka, třeba návštěvy, nebo ji můžete beztrestně rychle a jednoduše spálit, pokud vám do oka příliš nepadne. Na mysli máme kouzelné a voňavé svíčky

Vyrobit si takovou svíčku není nic složitého. Stačí, pokud si obstaráte pár nezbytných věcí, uděláte si chvilku času, s chutí se pustíte do toho a nezapomenete šikovné ruce někde za rohem. Nabízíme vám návod na dva druhy svíček - voskové ze včelích pláství a gelové s mnoha možnostmi výroby.

Voskové svíčky

Potřebujete:

Včelí plástve (seženete u včelařů nebo v obchodech či stáncích se staročeskými řemesly, mohou být i různých barev, ale čistě přírodní jsou v barvě medu), knoty, horkovzdušný fén, noviny jako podložku.

Postup:

Včelí plástev opatrně položte na noviny. Její velikost a tvar si volte podle toho, jak chcete, aby vypadala budoucí svíčka. Jednu stranu plástve tvaru obdélníku můžete například seříznout našikmo a tím vznikne svíčka ještě zajímavější. Plástev pečlivě nahřejte pomocí fénu do takové teploty, aby šla dobře ohýbat (pozor, aby se plástev příliš neroztekla). Na okraj plástve přiložte knot a postupně rolujte. Konec plástve jemně přitlačte, pokud je potřeba, ještě ji opatrně nahřejte. Počkejte přibližně půl hodiny a pak se můžete pustit do zdobení. Svíčku můžete ještě přizdobit proužkem krepovaného papíru, přivázat na ní celou skořici, mašli z přírodních materiálů nebo další ozdoby podle vlastní fantazie. Až se přece jen nabažíte a svíčku budete chtít spálit, provoní vám byt kouzelnou medovou vůní. Plástve můžete také rozpustit a z vosk nalít do připravené formy, podobně jako s gelovými svíčkami.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 ivan ivan | 4. ledna 2010 v 14:22 | Reagovat

Dobry den, dovoluji si vám nabídnout glitry nejlevnější v evropě ,95 barev,15 velikostí:

http://www.krasnesvicky.cz/

CENY + MNOŽSTVÍ DOHODOU ..........

Tel. 776 893 804

2 cheap jordans cheap jordans | E-mail | Web | 24. prosince 2010 v 8:50 | Reagovat

*People are always telling you what to do, but what's right for them may not be right for you.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama