Mandaly

1. září 2007 v 21:19 |  Šikovné ruce
Nemůžete zahnat špatnou náladu, zdá se vám, že doma na vás všechno padá? Zažíváte pocity marnosti a smutku? Jděte do sebe a své pocity zkuste dostat ven. Pomoci vám k tomu může mandala! Pomůže pročistit mysl, zútulní váš byt a hlavně se dá podle nálady a chuti obměňovat.
Co to je mandala?V sanskrtu znamená toto slovo kolo, oblouk. Mandala je tedy jednoduše řečeno obrazec, který harmonicky spojuje kruh a čtverec, kde kolo je symbolem nebes, transcendentem vnějších sil - nekonečna, naproti tomu čtverec zastupuje vnitřní síly, které jsou spojené s člověkem a zemí. Vše sjednocuje jeden centrální bod uprostřed obrazce, který je počátkem, ale i koncem. Mandala může mít posilující i očišťující vliv, nebo se prostě jen může stát příjemnou dekorací vašeho bytu, na kterou se, i když nevíte proč, hrozně rádi díváte. Koupit nebo vyrobit?Dnes není problém si pěknou mandalu koupit, její obrázek se dá stáhnout z internetu. Klidně ji můžete někomu vybrat jako nevšední a zajímavý dárek. Vlastnoručně vyrobenou mandalu však nic nenahradí. Jestli jste v mandalách našli zalíbení, záleží jen na vás, najdete-li také dostatek času, který věnujete její výrobě. V opačném případě se raději nechte vést intuicí a vyberte si nějakou (vašemu oku lahodící) v obchodě. Samozřejmě, že jen pouhým pozorováním obrazce na vás pozitivně působí jeho energie. Najít si chvilku, koncentrovat se, zkusit najít vlastní rovnováhu a pocit harmonie, prostě zkusit přenést své pocity do barev a tvarů - to je zážitek k nezaplacení. Vlastní dílo sice nemusí být tak »krásné« jako to zakoupené, jeho hodnota pro vás je však podstatně vyšší. Vytvořte si mandalu!Stačí jen pořídit si papír A4, speciální kontury a barvy na sklo, tenké štětečky, noviny, hadřík, ředidlo a nějakou podložku na míchání barev, (popřípadě fén, kterým urychlíte zasychání barev). Připraveni? Zavřete oči a relaxujte! Jde o neméně důležitou fázi výroby mandaly, jako je její vlastní tvorba. Až se budete cítit naladěni na tu správnou vlnovou délku, začněte. Můžete si pro zpříjemnění pustit vhodnou hudbu a pustit se do díla. Začátečníci mohou překreslit speciální konturu mandaly na čistý papír, zkušenější se pokusí vytvořit vlastní obrys sami. Po zaschnutí začněte vybarvovat. Nepřemýšlejte, logiku na chvíli vypusťte ze své mysli a řiďte se jen intuicí a citem. Jediné, co byste měli dodržet, je začít uprostřed kruhu a postupovat k jeho okrajům. Vybarvenou mandalu můžete ještě podle vlastního vkusu libovolně dozdobit. Zdobí mandala váš byt? Vyrobili už jste si vlastní mandalu, nebo dáváte přednost těm z obchodu?
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Věříte astrologii?

Ano
Ne

Komentáře

1 Zůza Zůza | Web | 1. září 2007 v 21:20 | Reagovat

Tenhle článeček si pořádně pročtu :)

2 Korálek 123 Korálek 123 | Web | 3. dubna 2010 v 10:02 | Reagovat

mandaly jsou good

3 Janynka Janynka | E-mail | 21. května 2010 v 2:05 | Reagovat

Včera jsem dokončila mandalu,která má průměr 40cm.Sololit potažený pytlovinou a nalepené dřevěné korálky různých velikostí a tvarů.Korálky jsou přírodní,nebarvené,takže jen odstíny od světle hnědé po tmavě hnědou.Nazvala jsem ji "Štěstí"

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama