Rusko

30. srpna 2007 v 14:13 |  Toulky světem
Ruská federace je největší stát na světě. S rozlohou téměř 12 % světové souše (17,1 milionu km2) zahrnuje velkou část východní Evropy a skoro celou severní Asii. Se 142 miliony obyvateli je osmá nejlidnatější země na světě.
Největším městem Ruska je Moskva (9 000 000 obyvatel), druhým největším městem je Petrohrad a třetím Novosibirsk
Sousedy Ruska od východní Evropy po severní Asii jsou: Norsko, Finsko, Estonsko, Lotyšsko, Litva, Polsko, Bělorusko, Ukrajina, Gruzie, Ázerbájdžán, Kazachstán, Čína, Mongolsko a Severní Korea.
Nezávislá Ruská federace vznikla při rozpadu Sovětského svazu na konci roku 1991. Díky nerostnému bohatství v podobě velkých zásob ropy a plynu se už nenachází v hospodářské krizi jako na počátku 90. let, ale propastný rozdíl mezi bohatými a chudými (kterých je v této zemi většina) je nadále veliký.
Přestože podmínky pro cestování zde nejsou ideální (výjimkou jsou obchodní města Moskva a Petrohrad), tak tato zem nabízí celou řadu nádherných míst. Dobrodružně cesty směrem na Sibiř přináší pro cestovatele stále velkou neznámou a proto by si dobrodruzi tuto úchvatnou zatím civilizací nedotčenou zemi neměli nechat ujít.
Rusko - Moskva, (c) foto Lukáš Kulišťák, 2003 Rusko - Bílé moře, (c) foto Lukáš Kulišťák, 2003 Rusko - Petrohrad
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Věříte astrologii?

Ano
Ne

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama