Kódované obrázky - návod na řešení

25. srpna 2007 v 10:06 |  Křížovky ke stažení
Vše je celkem jednoduché. Čísla nahoře a na straně udávají počet políček, které mají být v řídku vybarveny. Je-li čísel více, znamená to, že je zde více ploch oddělených alespoň jedním volným políčkem.

Příklad první - návod

Nejprve vybarvíme celý spodní řádek, protože zde má být deset vybarvených polí, přesně jako je šířka obrázku.
Dále vybarvíme dva prostřední sloupce z podobného důvodu, jako spodní řádek.
Dále doplníme dva sloupce vlevo. Protože mezi vybarvenými čtverečky, které jsou zapsané jako samostané číslo musí být mezera, není nad čím váhat. Totéž u sloupce úplně vpravo.
V horním řádku už jsme našli všechny místa, které mají být vybarvené. Doporučuji udělat na políčka, která jsou s jistotou volná udělat tečku.
Jak přijdeme na to samostaně stojící políčko? To je jednoduché. Nemůže být v řádku horním, tam už jsou nalezeny všechny, ve druhém zespoda nemůže být kvůli povinné mezeře mezi samostatně zapsanými čtverečky a protože už jsou zde taky všechny nalezeny. Zbývá tedy druhá řádek zeshora.
Příklady pro návod.

Příklad druhý - návod

Nyní již základy umíte, takže by s luštěním neměl být problém.
Jedna rada se však ješte najde. Jak pracovat se slupci, kde mají ve čtyřech polích být nějak 3 vybarvené? 4-3=1. To znamená, že zůstane jedno nevybarvené. Musí být na kraji, protože tři vybarvené políčka musí být u sebe. Nevíme na jakém, ale už máme jistotu, že budou na dvou mezi krajními, tak je vybarvíme.
Hodně štěstí při luštění kódovaných obrázků!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama