Červen 2007

Gorilí mládě Tatu

30. června 2007 v 14:52 | Blesk.cz |  Rekordy a kuriozity

Tatu - takové jméno dostala gorilka, která se v pražské zoo narodila 30. května.

Ve svahilštině má toto slovo význam "třetí". "Zoo chce tímto způsobem začlenit do pořadí pražských gorilích mláďat i mládě gorilí samice Kamby, jehož porod nebyl úspěšný".
Jméno Tatu lze použít pro obě pohlaví. V současné době totiž pohlaví mláděte není dosud ověřeno. Jméno bylo vybráno z devíti návrhů a jde o slovo jednoduše komunikativní jak pro české návštěvníky včetně dětí, tak pro případ budoucího přesunu gorilky do jiné zoo.

Tohle je malá/malý Tatu

Tapety na plochu pc - koně (obrázky na plochu)

23. června 2007 v 12:25 Obrázky
Neděste se že obrázky nejsou celé, to je tím že jsou hodně velké, pokud si je budete stahovat, budou v původní velikosti ;)

Tapeta na plochu kůň

Tapeta na plochu kůň

Tapeta na monitor kůň

Tapeta na monitor

horse wallpaper
Konící v horách 800x600
Hnědý kůň na louce 800x600
Máš rád/a hry! Zahraj si jednu on-line, stačí se jen zaregistrovat a užívat si spoustu zábavy a napětí. Vycvič se, vyzbroj se a staň se tím nejlepším hráčem...

Tapety na plochu pc - delfíni (obrázky na plochu)

23. června 2007 v 12:12 Obrázky
Neděste se že obrázky nejsou celé, to je tím že jsou hodně velké, pokud si je budete stahovat, budou v původní velikosti ;)
Máš rád/a hry! Zahraj si jednu on-line, stačí se jen zaregistrovat a užívat si spoustu zábavy a napětí. Vycvič se, vyzbroj se a staň se tím nejlepším hráčem...
delfini-02.jpgdelfini-01.jpgdelfini-03.jpgdelfini-04.jpg
Delfín tapeta na plochu

Delfín pozadí na plochu

Delfín pozadí na plochu

Dolphin wallpapers

tapeta delfín

Delfín pozadí na monitor

Delfín jako pozadí počítače

Delfíní tapeta na monitor

Delfín pozadí na monitor počítače

tapety na plochu pc - psi (obrázky na plochu)

23. června 2007 v 11:28 Obrázky
Neděste se že obrázky nejsou celé, to je tím že jsou hodně velké, pokud si je budete stahovat, budou v původní velikosti ;)
Máš rád/a hry! Zahraj si jednu on-line, stačí se jen zaregistrovat a užívat si spoustu zábavy a napětí. Vycvič se, vyzbroj se a staň se tím nejlepším hráčem...
psi-01.jpgpsi-14.jpg
psi-36.jpgpsi-40.jpg
psi-27.jpgpsi-35.jpgpsi-16.jpg
psi-13.jpgpsi-02.jpg

Mezinárodní organizace (ve zkratce)

20. června 2007 v 14:54 Referáty
Máš rád/a hry? Chceš si jednu zahrát on-line? Pak klikni na odkaz a zažij spoustu zábavy. Taktizuj, kombinuj a vyhrávej souboje.

Knut oslavil už půl roku

6. června 2007 v 14:43 | Blesk.cz |  Smutné a štastné příběhy zvířat

Jak ten čas letí.

Lední medvídek Knut, hvězda berlínské zoo, včera oslavil šest měsíců života.
Už to není takový mazlíček, ale roste z něj pořádný chlapík. Váží skoro 30 kilo a měří 80 cm. Přesto jeho ošetřovatel a náhradní táta Thomas Dörfl ein tvrdí: "Pořád je hravý a chce se mazlit."
Ti dva budou spolu jen do října, pak si už bude Knut muset zvykat na život bez lidí.

Jak se chovat při bouřce

6. června 2007 v 14:28 Katastrofy
Při bouřce
· Neschováváme se pod osamocené stromy, převisy nízkých skal, či v menších staveních bez bleskosvodu.
· Během bouřky nenosíme deštníky, nedotýkáme se kovových předmětů a nezdržujeme se v blízkosti sloupů el. vedení. Během bouřky neutíkáme.
· Největší nebezpečí zásahu bleskem hrozí při pobytu v otevřeném terénu a na vyvýšených místech.
· velké nebezpečí hrozí při koupání či plavbě v loďce, příliš bezpečné není ani telefonování, či práce s elektrickými a plynovými spotřebiči.
· Hasiči doporučují během bouřky nevycházet zbytečně ven. Pokud už se nacházíme venku, tak se schovat. Bezpečný úkryt před bleskem poskytují budovy, zejména velké objekty s ocelovou nebo železobetonovou konstrukcí, obecně pak veškeré stavby chráněné bleskosvodem.
· V přírodě se můžeme schovat v hustém lese či například u úpatí vysoké skalní stěny.

Jak se chovat před a při zemětřesení

6. června 2007 v 14:27 Katastrofy
Před zemětřesením
  • Připravíme si doklady, peníze, svítilnu a další potřebné věci (pití, trvanlivé jídlo) pro případ rychlého opuštění místnosti.
  • Musíme si uvědomit, v jakém prostředí se nacházíme - budova, venek…
  • Pozavíráme plyn, vodu a el. proud.
  • Měly bychom si prostudovat důležitá telefonní čísla.
Během zemětřesení
  • Vyhledáme nejbližší bezpečné místo, kde nás bude ohrožovat co nejméně přednětů.
  • Při vybíhání z budov bychom měly dávat pozor na padající římsy a komíny.
  • Pokud jsme ve výtahu, opustíme ho.
  • Když nás otřesy zastihnou na schodech, sedneme si, jednou rukou se přidržíme zábradlí a druhou si chráníme hlavu.
  • Ve volném prostoru se snažíme vyhledat místo, kde nás neohrožují budovy, mosty stožáry…

3 největší sopečné výbuchy světa

6. června 2007 v 14:13 Katastrofy
1.Krakatoa
Výbuch sopky Krakatoi je největší výbuch, jaký člověk pamatuje. Měl účinek jako pět jaderných bomb. V roce 1883 sopečný výbuch srovnal se zemí celý ostrov Krakatou mezi Sumatrou a Jávou. Nejprve vulkán přes 4 měsíce duněl, dne 27.srpna erupce uvolnila vršek sopky s obrovskou silou a hlukem, tak získala označení nejsilnější a nejhlučnější výbuch na zemi. Výbuch byl slyšet až ve 4000 km vzdálené Austrálii. Do atmosféry se uvolnily miliony tun černého kouře a popela, který pokryl oblohu na celém světě, zakryl slunce a na Zemi nastala tma. Ostrov Krakatou byl téměř celý zničen, brzy se ale zrodil nový (dítě Krakatoi), dnes již 200m vysoký.
Dobová kresba původního vulkánu sopky Krakatoa.
2. Vesuv
Vesuv byl ve starověku dlouho považován za vyhaslou sopku. 24.srpna 79 n. 1. však nastal po předchozím zemětřesení obrovský výbuch, který tehdy zasypal starověká města Pompeje a Stabiae a bahenní proudy zničily město Herculaneum. Pompeje byly pokryty 6m vrstvou popela, obyvatelé byly zadušeni jedovatými plyny uvolněnými při erupci (podle současných výzkumů se jedná asi o 10 000 osob).
3. Santorini (Théra)
Ostrov Santorini v polovině 17. stolení před n. l. téměř celý zanikl díky sopečnému výbuchu, který byl asi 130 krát větší než současná vodíková bomba. Santorini byl původně asi 1 300 metrů vysoký ostrov, který vznikl opakovanou sopečnou činností. Výbuch ho skoro celý zničil a do atmosféry vrhl téměř 100 km krychlových horniny. Po katastrofálním výbuchu z něj zůstal pouze obrovský kráter - kaldera, který se zaplnil mořskou vodou. Okraje kaldery ční dnes 566 m nad mořskou hladinou. Mohutná vlna šířící se od centra výbuchu zaplavila i Krétu a způsobila zánik minojské civilizace. Katastrofa se také někdy považuje za zdroj pověsti o Atlantidě.
Skupina Santorini na družicovém snímku
Prosím nekopírujte tento referát na své stránky, je to můj originál a je určen pouze proto, aby vám posloužil jako zdroj informací nebo jako hotový výtvor. Předem dík :)