Vychrtlé modelky: Hrozí jim neplodnost!

11. března 2007 v 17:35 | Blesk.cz |  Celebrity

Světová módní centra jako Madrid a Milán bojují s podvýživou svých modelek.

Na přehlídková mola nesmí dívka, která má takzvané BMI pod 18. V praxi to znamená, že by se tam na molo nedostala ani letošní Česká Miss Lucie Hadašová, ani Miss World a úřadující Miss ČR Taťána Kuchařová!
Vyhublým modelkám hrozí úbytek svalstva, jsou náchylné k infekcím, psychické labilitě a v neposlední řadě podváha může způsobit neplodnost! A jsou případy, kdy vychrtlé modelky na podvýživu zemřely...
Lucie Hadašová - Česká Miss 2007
Novopečená Česká Miss Lucie Hadašová (20) měří 178 cm a váží 55 kilogramů. Její BMI vychází na 17,4, což je podváha. Ideální tělesná hmotnost k této výšce je 68,7 kg. Aby dosáhla ideálu, musela by Lucie přibrat 13,7 kg.
Taťána Kuchařová - Miss ČR 2006
Krásná Táňa (19), jediná Češka, která kdy vyhrála titul Miss World, měří 177 cm a váží 54 kilogramů. Její BMI klesl až na 17,2. Ideální váha k Tánině výšce je 67,8 kilogramu, což znamená, že by Taťána musela přibrat skoro 14 kilo!
Renata Langmannová - Česká Miss 2006
Renata (20) při výšce 175 kg váží 55 kg.
Její BMI odpovídá 18. Na rozdíl od Táni a Lucie by se Renata podle nových stanov po molu v Miláně a Madridu prošla. I tak ale podle lékařských stanov je její ideální váha 66 kg, což je o 11 kg více, než v současnosti loňská Česká Miss váží.
Lucie Králová - Miss ČR 2005
Lucie je jednou z mála vítězek soutěže krásy, která se pyšní ženštějšími tvary. Při své výšce 174 cm vážila těsně před otěhotněním 56 kilogramů. její BMI vycházelo na 18,5. Její ideální váha podle lékařských tabulek je 65,1 kg.
Kateřina Smejkalová - Česká Miss 2005
Aby se první Česká Miss Kateřina Smejkalová (24) prošla po milánském molu, musela by pěkných pár kilo přibrat. Při výšce 175 cm váží pouhých 51 kilogramů. Její BMI vychází na 16,7. Aby dosáhla ideálu, musela by se její váha vyšplhat na 66 kilogramů.
Co si o tom myslí slavní?
Tereza Pergnerová - moderátorka
"Tahle doba postrádá výtvarné cítění. Modelky jsou podvyživené jako ta doba a pokud si dívky nechají diktovat, jak mají vypadat, jsou předurčeny k nešťastnému životu."
Laďka Něrgešová - herečka
"Je to smutný. Nedávno jsem mluvila s 13letou slečnou a ta nejí, protože má pocit, že všude předhazované vychrtliny jsou normální. Štíhlost ano, ale díky posilovně, ne hladu."
Štěpánka Duchková - moderátorka
"Modelky jsou krásně štíhlé, v žádném případě podvyživené. Mám podezření, že tyto diskuze vyvolávají vzteklé ženy bojující s nadváhou. Ať se nají, bude klid."
Tomáš Krejčíř - herec
"Mně se štíhlé ženy vždycky líbily a líbí. Moje manželka je taky velmi štíhlá. Na ztloustnutí pak budou mít celej život, tak ať si to teď užijou."
Petr Jákl - kaskadér a producent
"Jsou to nedochůdčata. Kostnatá děvčata s chlapeckým hrudníkem nejsou rozhodně můj typ. Bohužel si většina těch holek myslí, že to muže přitahuje."
Kateřina Hamrová - ředitelka Miss junior ČR
"Je mi takových slečen upřímně líto! A otevřeně se řadím k odpůrcům a kritikům těch, kteří společenský tlak na vychrtlé, hladovějící modelky prosazují."
Beáta Rajská - módní návrhářka
"S takovými děvčaty se setkáváme denně. Pěstování kultu štíhlých těl přinesla už 60. léta. Je to celosvětový problém a odstranění nebude krátkodobá záležitost."
Sára Saudková - fotografka
"Krása se nedá sešněrovat do měr 90/60/90 a 55 kilogramů. Ocenila bych, kdyby to nebyla soutěž o počet vyčnívajících žeber, ale o krásu plnokrevných holek, které mají jiskru."
Monika Absolonová - zpěvačka
"Myslím, že jsou podvyživené. Mohou za to návrháři, protože nastolili takový trend. Dokud se vyhublé modelky budou objevovat na titulních stranách, nebude to lepší."
Jak se počítá BMI
Body Mass Index. Váha se dělí výškou v metrech na druhou.
Do 20 ... podváha
20 až 25 ... ideální váha
25 až 30 ... nadváha
30 až 40 ... obezita
40 a více ... těžká obezita
Zdravotní problémy
Touha po superštíhlosti vede často k anorexii a bulimii, BMI klesá pod 17,5. Nemocné vysadí menstruace, padají jí vlasy, omdlévá a bývá psychicky labilní. Až 8 % nemocných v důsledku drastického hubnutí umírá.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Pavlína Pavlína | Web | 6. září 2011 v 18:54 | Reagovat

http://www.luckavondrackova.cz/novinky/lucie-vondrackova-novinky.php?id_vyber=1192&ids=288

novej film, nová písen! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama