Matematický maraton trval dva dny

3. března 2007 v 13:44 | Blesk.cz |  Rekordy a kuriozity

Boj s matematikou a únavou.

Tak začal pokus o světový rekord ve studiu matematiky na libereckém gymnáziu F. X. Šaldy. Studenti se do počítání příkladů pustili ve čtvrtek v půl osmé ráno. A konec nonstop výuky naplánovali na pátek 23 hodin.
"Chceme překonat současný rekord pražského gymnázia na Hanspaulce. Tam se učili matematiku 38 hodin a deset minut," předeslal autor nápadu student 2. ročníku Štěpán Křeček (17). Dodal, že během maratonu budou mít normální školní přestávky a každou hodinu začnou rozcvičkou.
"Ze zápisu do Guinnessovy knihy rekordů vypadnou studenti, kteří usnou na déle než deset sekund. To ohlídá komise," doplnil. "Příprava mi trvala týden a zvládneme látku za šest a půl týdne. Teď po prvních 15 hodinách máme za sebou přes sto vypočítaných příkladů a ještě nikdo není viditelně unavený," připojil učitel matematiky Vítězslav Pěnička.
kliknutím na obrázek zavřete okno
kliknutím na obrázek zavřete okno
´Zajímají mě technické obory a nejvíc programování,´ řekl student Štěpán Křeček
kliknutím na obrázek zavřete okno
´Na maratonu učím sám a šetřím si hlasivky. Proto dávám víc příkladů k počítání. Zatím ještě vnímám a opravuji chyby,´ naznačil svou strategii profesor Vítězslav Pěnička.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama