Březen 2007

Prázdniny pana Beana

30. března 2007 v 14:10 Knihy a filmy
Svou neomezenou fantazii využívá k co nejkomplikovanějším řešením těch nejjednodušších problémů. Neortodoxní postup sice přináší řadu potíží, ale na konci série událostí, kterou by šlo také charakterizovat jako sled mimořádně nešťastných příhod, stojí vždy triumfálně jako vítěz - Bean, pravá filmová katastrofa. Před deseti lety se z televizních skečů poprvé přesunul na filmové plátno a teď se na něj znovu vrací. Bát by se měli především Francouzi, do jejichž země se vydává na prázdniny. Původně chtěl pan Bean (Rowan Atkinson) na Francouzské riviéře pouze nachytat trochu bronzu a pár dní si odpočinout. Život tohoto škodolibého smolaře ani mimo hranice Velké Británie nijak nešetří, a tak se pohodová cesta změní v sérii zmatků, nehod a katastrof, které vyvrcholí promítáním jeho velmi peprného prázdninového deníčku na filmovém festivalu v Cannes.

"Chtěl jsem, aby se diváci stali na téhle cestě Beanovými spolucestujícími. Aby ho už nevnímali jen jako podivína, ale chápali ho jako normálního člověka, jehož dobré úmysly se bohužel naprosto míjejí s účinkem," říká představitel jednoho z nejznámějších filmových zmatkářů Rowan Atkinson. Vystudovaný elektrotechnik stvořil legendární postavičku v roce 1990 a prostřednictvím televizních obrazovek si získal davy fanoušků ve více než 200 zemích světa. První filmové zpracování jeho příhod celosvětově vydělalo 240 milionů dolarů a jen v Česku přilákalo do kin přes 600 tisíc diváků. O tom, že filmaři nechtěli "jen" vytěžit zlatou žílu, svědčí desetiletý odstup a angažování jednoho z nejlepších scenáristů současnosti Richarda Curtise (Láska nebeská, Deník Bridget Jonesové, Notting Hill), který pro Atkinsona kdysi psal scénáře k epizodám seriálu Černá zmije.

Prázdniny pana Beana nebudou stát pouze na své titulní postavě, kromě Atkinsona se ve filmu objeví například francouzská filmová legenda Jean Rochefort nebo držitel dvou oscarových nominací Willem Dafoe. Čeští divácí určitě ocení přítomnost "své" hollywoodské spojky Karla Rodena v roli otce malého chlapce, o kterého bude Bean během cesty proti své vůli pečovat.

"Věřte, že po dovolené strávené s panem Beanem už bez něj a pochopitelně i bez jeho médi nebudete chtít nikam jezdit," uzavírá Eric Fellner, šéf studia Working Title Films, které Prázdniny pana Beana natáčelo.
O hercích
Nadějný elektroinženýr s tituly z univerzit v Newcastlu a Oxfordu přilákal pozornost širokého spektra diváků v roce 1977 na filmovém festivalu v Edinburghu. O rok později zahájil v londýnském divadle Hampstead Theatre vlastní revue a stal se zakládajícím členem kreativního týmu v pozadí pořadu Not the Nine O'clock News. Tento experiment BBC vyústil ve 4 úspěšné seriálové řady, platinové a zlaté desky, spoustu knižních bestsellerů, Stříbrnou růži na festivalu v Montreux a ocenění International Emmy a British Academy Award. Atkinson se stal Osobností roku televize BBC. V roce 1981 se stal nejmladším hercem, který kdy měl vlastní one-man show na Londýnském West Endu. Kompletně vyprodaná sezóna mu vynesla cenu Society of West End Theatre's Award pro komediální herecký výkon roku. V roce 1983 začal spolu s Richardem Curtisem pracovat na situační tragédii Černá zmije, kterou produkovalo BBC. Během následujících pěti let získaly 4 vzniklé sezóny tohoto seriálu tři ceny Britské akademie, International Emmy, tři ceny ACE a několik cen pro samotného Atkinsona. Rowan byl znovu zvolen Osobností roku televize BBC. Jako koproducent a představitel titulní role se v roce 1997 podílel na filmu Mr. Bean: Největší filmová katastrofa, který se stal snímkem s třetími největšími celosvětovými tržbami v britské historii. V roce 2002 se podílel na animované verzi příběhů Mr. Beana s názvem Mr. Bean: The Animated Series.
Willem Dafoe
Dafoe je jedním ze zakládajících členů newyorského experimentálního divadelního seskupení The Wooster Group, s nímž vystupuje od roku 1977. Byl v roce 2000 nominován na Oscara, Zlatý glóbus a cenu SAG za roli Maxe Schrecka ve filmu Ve stínu upíra, který mu přinesl také cenu Independent Spirit Award. Dafoe proslul spoluprácí s předním režiséry - s Anthonym Minghellou spolupracoval na oscarovém filmu Anglický pacient, s Oliverem Stonem na filmu Četa, který mu vynesl nominaci na Oscara.
Jean Rochefort
Je jedním z nejznámějších francouzských herců. Zahrál si již ve více než 100 filmech. Narodil se ve francouzském Dinanu a ve svých 19 letech začal studovat na Centre d'Art Dramatique de la rue Blanche. Později začal docházet také na Conservertoire National. Po ukončení zákaldní vojenské služby pracoval sedm let jako divadelní herec, přičemž vynikal zejména svou schopností zhostit se vážných i komediálních rolí. Poté se stal televizním a filmovým hercem. Věnoval se také režii. Na kontě má tři Césary - za vedlejší roli ve filmu Que la Fete commence, hlavní roli ve filmu Le Crabe-tambour a za celoživotní dílo.
O tvůrci
Steve Bendelack
Debutoval jako celovečerní režisér v roce 2005 filmem The League of Gentlemen's Apocalypse, který natočil v produkci Tiger Aspect a Universalu. Bendelack je známý televizní režisér komediálních pořadů a má na kontě spoustu britských seriálů. Na kontě má také několik dokumentů pro BBC 2. V roce 1995 natočil fotbalový dokument Radio Nights a o čtyři roky později dokument o Anitě Ekberg. Prosadil se také jako plodný reklamní režisér.

Harry Potter bude žít

26. března 2007 v 13:37 Knihy a filmy

Tohle je ta nejlepší zpráva pro všechny fanoušky čarodějnického učně.

Harry Potter zůstane naživu! Jak potvrdil zdroj z vydavatelství Bloomsbury, britská spisovatelka J. K. Rowling, která Harryho přivedla na svět, se přece jen rozmyslela a nechává si pootevřená zadní vrátka pro případné další pokračování. Původně ale oznámila, že už s Harrym končí a nechá ho v sedmém dílu umřít.
"Harry neumře. Místo toho však bude muset vynaložit mnohem více čarodějnických schopností, aby se ubránil zlu. A je docela možné, že se s ním časem opět setkáme. Vynoří se třeba jako ženatý muž, který už založil vlastní rodinu. Jeho smrt by totiž zarmoutila miliony dětí. Ty s ním přece vyrostly," dodal zdroj.
Autorka poslední, sedmý díl pod názvem Harry Potter And The Deathly Hollows dopsala v lednu. U nás by se měl na pultech objevit v červenci.
Pro fanoušky je tady ještě další skvělá zpráva. Ačkoliv se představitel Harryho Daniel Radcliffe (17) rozmýšlel, zda má kývnout na zfilmování posledních dvou dílů, nakonec smlouvu podepsal. "Cítím se s ním svázaný," uvedl. Ale stále tvrdí, že už by se rád potterovské nálepky zbavil.
Stejně tak údajně změnila názor představitelka Hermiony Emma Watson (16), která navzdory prohlášením, že už s Potterem nechce nic mít, se zřejmě v dalších filmech objeví rovněž. "Bylo by nemyslitelné představit si v jejich rolích úplně jiné herce," řekl produkční šéf společnosti Warner Bros.
kliknutím na obrázek zavřete okno
Emma (Hermiona) a Daniel: Harry Potter a Ohnivý pohár

Obyvatel Česka rekordně přibylo

24. března 2007 v 13:16 | Blesk.cz |  Rekordy a kuriozity

Česko zaznamenalo rekord!

Poprvé po třinácti letech se totiž v zemi narodilo víc dětí, než kolik obyvatel zemřelo. Je tak tomu poprvé od vzniku samostatné České republiky. Celkem tak podle statistik loňského roku v zemi žilo 10 287 189 lidí. I s přílivem cizinců tak počet obyvatel stoupl o 36 tisíc.
Podle údajů Českého statistického úřadu byl loňský republikový "přírůstek" díky narozeným dětem 1400 osob. Od roku 1993 je to poprvé, kdy se číselná hodnota přehoupla do kladného údaje.
Podrobná statistika ukazuje, že v loňském roce přibylo 105 800 dětí. Z nich se více než třetina narodila svobodným matkám. Na území republiky loni zemřelo 104 400 lidí, což bylo o 3,5 tisíce méně než v roce 2005. A nejčastější příčiny smrti? Nemoci cév a srdce a zhoubné nádory.
Do celkového nárůstu obyvatel se ale řadí i přistěhovalci ze zahraničí. Registrovanou zahraniční migrací navíc přibylo za rok dalších téměř 35 tisíc osob. Nejvíce cizinců »přišlo« z Ukrajiny - 13 tisíc, následují pak Slováci - přes šest tisíc a lidé z Vietnamu, kterých k nám dorazilo přes čtyři tisíce.
Celkový počet v ČR za rok 2006
Zemřelí lidé - 104 441
Narozené děti - 105 631
kliknutím na obrázek zavřete okno
Mapka znázorňuje počet narozených dětí a úmrtí v jednotlivých krajích

Knut bude žít!

21. března 2007 v 17:19 | Blesk.cz |  Smutné a štastné příběhy zvířat

Knut je zachráněn!

Experti hrozili, že mládě ledního medvěda, které je vychováváno lidmi poté, co ho matka odvrhla, čeká smrtící injekce. Nyní je rozhodnuto: Knut bude žít!
Proti úmyslu Knuta zabít protestovaly v Německu davy dospělých i dětí. "Výchova mláděte ledního medvěda lidmi je hrubé porušení přírodních zákonů," prohlásil totiž ochránce zvířat Frank Albrecht (37).
Pobouření milionů Němců však dotlačilo berlínskou zoo ke změně názoru.
Knut je po 30 letech prvním mládětem ledního medvěda, které se v Německu narodilo v zajetí. Má se čile k světu a váží už devět kilo.
kliknutím na obrázek zavřete okno
Knutova nejoblíbenější hračka? Záchodová štětka...
kliknutím na obrázek zavřete okno
Tak ahooooj!

Poslední pokrmy známých osobností

19. března 2007 v 16:27 | Blesk.cz |  Celebrity
Co jedli prominenti předtím, než se potkali se smrtí? Kuchařku posledních pokrmů známých osob sestavil německý autor Richard Fasten. Do své knihy shrnul osobnosti politiky i showbyznysu.
Elvis Presley (+42). Král rokenrolu byl všem známý jako obrovský fanoušek hamburgerů. Jeho posledním jídlem však byla velká sklenice vanilkové zmrzliny s čokoládovými keksy. Krátce poté zemřel ve své vile v Memphisu.
Princezna Diana (+36). Britská šlechtična si krátce před tragickou smrtí při havárii v pařížském tunelu pochutnala. Měla míchaná vajíčka, rybu obloženou plody moře a chřestem.
Marlene Dietrich (+90). Nejslavnější německá herečka všech dob, která se zúčastnila nesčetně večírků, snědla krátce před svou smrtí jen několik lžic slepičí polévky.
Francois Mitterrand (+80). Nemocný francouzský prezident se se světem rozloučil jako pravý gurmán. Dal si paštiku z husích jatýrek a strnady zahradní. Pokrm z těchto zpěvných ptáků je přitom v Evropě zakázaný.

Narodila se před návštěvníky!

12. března 2007 v 18:31 | Blesk.cz |  Zvířecí nej...

Přímo před zraky návštěvníků zoologické zahrady v Brně na Mniší hoře porodila v sobotu hodinu po poledni velbloudice potomka!

Stádo tří samic a jednoho samce se tak v zoo rozrostlo o pátého velblouda dvouhrbého. "Porod v ohradě za bílého dne byl bez komplikací. Není to v podstatě žádná zvláštnost, protože velbloud není obtížně chovatelné zvíře. Narozená velbloudí samička se má čile k světu. Váží asi 45 kilogramů a ode dneška je pohromadě s celým stádem," uvedl zoolog brněnské zahrady Jiří Vítek.
Velbloudi se podle něj dožívají poměrně vysokého věku, v průměru jde o několik desítek let. "Myslím si, že do budoucna bude kvůli kvalitě chovu velbloudů nutné nynější matku malé samičky vyměnit za jinou mladší samici, aby nedošlo k nežádoucímu křížení zvířat," dodal Vítek.
kliknutím na obrázek zavřete okno
Velbloudí mládě se narodilo v sobotu po poledni
kliknutím na obrázek zavřete okno
Samička velblouda byla na svého potomka náležitě pyšnáSvatba Verešové: Ochranka šílela

11. března 2007 v 17:45 | Blesk.cz |  Celebrity

Drsnou bitkou s bodyguardy, která skončila rozbitým čelním sklem jednoho z fotografů, vyvrcholil svatební obřad Andrey Verešové (26) s Danielem Volopichem (42) na zámku Kynžvart.

Najatá ochranka měla zabezpečit nejen soukromí svatebčanů, ale hlavně zabránit tomu, aby svatbu někdo vyfotil. Incident s bodyguardy řeší policie!
Snoubenci byli evidentně rozladěni, že se jejich svatbu nepodařilo utajit. Nevěsta se schovávala pod závojem, na volném prostranství ji vždy obstoupila ochranka, u východu ze zámku se skrývala pro změnu za sloupem. Ženich házel znechucenými pohledy, a kdyby pohled mohl zabíjet, většina z přihlížejících by byla mrtvá.
O to víc se ovšem snažila security. Bodyguardi vyprovokovali několik strkanic a vše vyvrcholilo ve chvíli, kdy svatebčané vyjížděli ze zadního traktu zámku Kynžvart. Protože automobil jednoho z fotografů částečně bránil ve výjezdu, bodyguard se vrhl holou rukou na čelní sklo a hranou ruky je rozbil. Poté, co vůz, do kterého ještě jeden z automobilů ve svatební koloně narazil a poškodil mu blatník, vycouval, svatebčané vyjeli od zámku zpět k nejluxusnějšímu hotelu v Mariánských Lázních - pětihvězdičkovému Esplanade. Tam novomanželé strávili svatební noc v prezidentském apartmá.
Svatebního veselí se kromě nejbližší rodiny zúčastnili mj. stále svobodná Iveta Bartošová s Romanem Hankem, rozvedená Ivana Christová se svojí novou láskou, podnikatelem Beněm, s nímž se poznala při soutěži Celebrity Camp (převlékala se a na obřad přišli pozdě), a rozvádějící se Libor Bouček. Ten po čase provětral svůj svatební oblek, který mu mnoho štěstí nepřinesl.
Harmonogram svatebního dne
11 - 14 menší občerstvení a setkání svatebních hostů
14 - 14.30 - odjezd automobily a autobusy na místo konání obřadu
15 - svatební obřad na zámku Kynžvart
15.30 - fotografování novomanželů a svatebčanů
16.30 - začátek svatební hostiny
18 - zahájení programu
22 - ohňostroj
22.30 - diskotéka
Svatební menu
- Předkrm z dvojího kachního masa
- Citronový sorbet zalitý sektem Ambassador
- Consommé z hovězí oháňky s játrovými knedlíčky
- Výběr hlavního chodu - mořský ďas s krevetkami
nebo argentinská svíčková se zelenými fazolkami
- Výběr dezertů - Creme brulee nebo Mousse chocolate

Vychrtlé modelky: Hrozí jim neplodnost!

11. března 2007 v 17:35 | Blesk.cz |  Celebrity

Světová módní centra jako Madrid a Milán bojují s podvýživou svých modelek.

Na přehlídková mola nesmí dívka, která má takzvané BMI pod 18. V praxi to znamená, že by se tam na molo nedostala ani letošní Česká Miss Lucie Hadašová, ani Miss World a úřadující Miss ČR Taťána Kuchařová!
Vyhublým modelkám hrozí úbytek svalstva, jsou náchylné k infekcím, psychické labilitě a v neposlední řadě podváha může způsobit neplodnost! A jsou případy, kdy vychrtlé modelky na podvýživu zemřely...
Lucie Hadašová - Česká Miss 2007
Novopečená Česká Miss Lucie Hadašová (20) měří 178 cm a váží 55 kilogramů. Její BMI vychází na 17,4, což je podváha. Ideální tělesná hmotnost k této výšce je 68,7 kg. Aby dosáhla ideálu, musela by Lucie přibrat 13,7 kg.
Taťána Kuchařová - Miss ČR 2006
Krásná Táňa (19), jediná Češka, která kdy vyhrála titul Miss World, měří 177 cm a váží 54 kilogramů. Její BMI klesl až na 17,2. Ideální váha k Tánině výšce je 67,8 kilogramu, což znamená, že by Taťána musela přibrat skoro 14 kilo!
Renata Langmannová - Česká Miss 2006
Renata (20) při výšce 175 kg váží 55 kg.
Její BMI odpovídá 18. Na rozdíl od Táni a Lucie by se Renata podle nových stanov po molu v Miláně a Madridu prošla. I tak ale podle lékařských stanov je její ideální váha 66 kg, což je o 11 kg více, než v současnosti loňská Česká Miss váží.
Lucie Králová - Miss ČR 2005
Lucie je jednou z mála vítězek soutěže krásy, která se pyšní ženštějšími tvary. Při své výšce 174 cm vážila těsně před otěhotněním 56 kilogramů. její BMI vycházelo na 18,5. Její ideální váha podle lékařských tabulek je 65,1 kg.
Kateřina Smejkalová - Česká Miss 2005
Aby se první Česká Miss Kateřina Smejkalová (24) prošla po milánském molu, musela by pěkných pár kilo přibrat. Při výšce 175 cm váží pouhých 51 kilogramů. Její BMI vychází na 16,7. Aby dosáhla ideálu, musela by se její váha vyšplhat na 66 kilogramů.
Co si o tom myslí slavní?
Tereza Pergnerová - moderátorka
"Tahle doba postrádá výtvarné cítění. Modelky jsou podvyživené jako ta doba a pokud si dívky nechají diktovat, jak mají vypadat, jsou předurčeny k nešťastnému životu."
Laďka Něrgešová - herečka
"Je to smutný. Nedávno jsem mluvila s 13letou slečnou a ta nejí, protože má pocit, že všude předhazované vychrtliny jsou normální. Štíhlost ano, ale díky posilovně, ne hladu."
Štěpánka Duchková - moderátorka
"Modelky jsou krásně štíhlé, v žádném případě podvyživené. Mám podezření, že tyto diskuze vyvolávají vzteklé ženy bojující s nadváhou. Ať se nají, bude klid."
Tomáš Krejčíř - herec
"Mně se štíhlé ženy vždycky líbily a líbí. Moje manželka je taky velmi štíhlá. Na ztloustnutí pak budou mít celej život, tak ať si to teď užijou."
Petr Jákl - kaskadér a producent
"Jsou to nedochůdčata. Kostnatá děvčata s chlapeckým hrudníkem nejsou rozhodně můj typ. Bohužel si většina těch holek myslí, že to muže přitahuje."
Kateřina Hamrová - ředitelka Miss junior ČR
"Je mi takových slečen upřímně líto! A otevřeně se řadím k odpůrcům a kritikům těch, kteří společenský tlak na vychrtlé, hladovějící modelky prosazují."
Beáta Rajská - módní návrhářka
"S takovými děvčaty se setkáváme denně. Pěstování kultu štíhlých těl přinesla už 60. léta. Je to celosvětový problém a odstranění nebude krátkodobá záležitost."
Sára Saudková - fotografka
"Krása se nedá sešněrovat do měr 90/60/90 a 55 kilogramů. Ocenila bych, kdyby to nebyla soutěž o počet vyčnívajících žeber, ale o krásu plnokrevných holek, které mají jiskru."
Monika Absolonová - zpěvačka
"Myslím, že jsou podvyživené. Mohou za to návrháři, protože nastolili takový trend. Dokud se vyhublé modelky budou objevovat na titulních stranách, nebude to lepší."
Jak se počítá BMI
Body Mass Index. Váha se dělí výškou v metrech na druhou.
Do 20 ... podváha
20 až 25 ... ideální váha
25 až 30 ... nadváha
30 až 40 ... obezita
40 a více ... těžká obezita
Zdravotní problémy
Touha po superštíhlosti vede často k anorexii a bulimii, BMI klesá pod 17,5. Nemocné vysadí menstruace, padají jí vlasy, omdlévá a bývá psychicky labilní. Až 8 % nemocných v důsledku drastického hubnutí umírá.

Rudebox

11. března 2007 v 17:29 | Robbie Williams |  Texty písní
Do the rudebox, Shake your rudebox x4
Ok then back to basics grab your shell toes and your fat laces
A little hand clap for some funk faces and make your body move in the following places
goes up your back and then down your spine and when it hits your head�
Ok then back to baseheads dance like you just won at the special Olympics I got the rudebox of the back of a spaceship, so sick I just had to take it
The R.U.D.E.B.O.X. up yer jacksy, split yer kecks sing a song of semtex, pocket full of durex body full of mandrex. Are we gonna have sex (yes) will you wear your knee socks (ohh) back to the rudebox
Got this double fantasy where we just never stop, ive got one design and that�s to funk you to the top. Know whats on my mind there�s only one thing you will find, I got one design and that�s to bump you til you drop
Rudebox, do the rudebox, cos you so nasty
Rudebox, shake your rudebox, why you so nasty
Rudebox, do the rudebox, cos you so nasty
Rudebox, shake your rudebox, why you so nasty
Ok then back to spaceship, take both pills fuck the matrix
Jack those jills shake your Playtex rock 3 stripes not the asics
A.D.I.D.A.S old school cos it�s the best � yes
Tk max cost less yes
Jackson looks a mess bless
Ok then what to do, if you try to jack me ill rudebox you, if you rudebox me ill rudebox your whole crew cos its what I do aint that right boo � true
I�ll ride with you if you can get me to the border cos the sheriff�s after me for what I did to his daughter. I did it like this � you did it like that � I love it when you double clap clap
Grab this double fantasy where we just never stop, ive got one design and that�s to funk you to the top. Know whats on my mind there�s only one thing you will find, I got one design and that�s to bump you til you drop
Rudebox, do the rudebox, cos you so nasty
Rudebox, shake your rudebox, why you so nasty
Rudebox, do the rudebox, cos you so nasty
Rudebox, shake your rudebox, why you so nasty
Ok then check the tan line, make your body shape like you�re stood on a landmine call me on my mobile not the landline and the jack the mainline at the same time
Ok this is what we do, got a jam so fresh its nice for you
Ok give it what you got and dial 808 for the bass to drop
Ok then whats the fracas grab your cardy your lead hat and your bus pass you don�t sweat much for a fat lass grab your rudebox cos your box is righteous
Ok bum rush the show I got high speed dubbing on my stereo and all the tunes in the box are the cherrio, I know I told you before, did you hear me though
Grab this double fantasy where we just never stop, ive got one design and that�s to funk you to the top. Know whats on my mind there�s only one thing you will find, i got one design and that�s to bump you til you drop
Rudebox, do the rudebox, cos you so nasty
Rudebox, shake your rudebox, why you so nasty
Rudebox, do the rudebox, cos you so nasty
Rudebox, shake your rudebox, why you so nasty
Do the rudebox, shake your rudebox

Za tebou

11. března 2007 v 17:28 | Peha |  Texty písní
Nadomnou nebo, ktoré v duchu preklínam
v odraze hviezd vidí hviezdy každý sám.
Vietor s lístím si nás splietol
rozfúkal oboch do iných strán.
V očiach mám piesok ten mi slzy ukrýva
(slzy ukrýva)
Hľadám ťa tam, kde dávno nebývaš
(dávno nebývaš)
Prúd rieky nás zmietol, odplavil
oboch do iných strán.
V búrkach, ktoré vedia rozhýbať zem,
keď v tvojom daždi stojím
ďalej kráčať sama, už nemôžem.
Za tebou, za tebou tú správu pošlem
v krídlach anjelov.
Za tebou, za tebou tú správu pošlem
v krídlach anjelov.
V búrkach, ktoré vedia rozhýbať zem,
keď v chladnom daždi stojím
ďalej kráčať sama, už nemôžem.
Nadomnou nebo, ktoré v duchu preklínam
(v duchu preklínam)
v odraze hviezd, vidí hviezdy každý sám.
Vietor s lístím si nás splietol
rozfúkal oboch do iných strán.
V búrkach, ktoré vedia rozhýbať zem,
keď v chladnom daždi stojím
ďalej kráčať sama, už nemôžem.
Za tebou, za tebou tú správu pošlem
v krídlach anjelov.
Za tebou, za tebou tú správu pošlem
v krídlach anjelov.
Za tebou, za tebou tú správu pošlem
v krídlach anjelov.
Za tebou, za tebou tú správu pošlem
v krídlach anjelov.
V búrkach, ktore vedia rozhýbať zem,
keď v chladnom daždi stojím
ďalej kráčať sama, už nemôžem.

Kutil

11. března 2007 v 17:26 | Chinaski |  Texty písní
Jsem kutil
mám malou dílnu víc mě nezajímá
mý hobby je moje práce
šťastnej člověk každej kdo to tak má
mám ženu
je mladá krásná chytrá přívětivá
má jednu malinkatou chybu
že si se mnou vůbec nepovídá
A tak
hledám holku sdílnou
co by měla ráda kluka s dílnou
abych nebyl sám
Jsem kutil
mám malou dílnu víc mě nezajímá
mý hobby je moje práce
šťastnej člověk každej kdo to tak má
A tak
hledám holku sdílnou
co by chtěla kluka s dílnou
abych nebyl sám

Klára

11. března 2007 v 17:26 | Chinaski |  Texty písní
Kláro, jak to s tebou vypadá
Od půl devátý do osmi ráno
Co nám brání bejt spolu jenom ty a já
Nebuď včerejší, no tak Kláro
Pro tebe slibuju, žaluju, denně piju jak Dán
Ve skrytu duše marně tajně doufám, že já
Jenom já jsem ten tvůj
Vysněný pán
Já se prostě nekontroluju
A plácám a plácám
Jsi vážně úžasná, já tě nejspíš miluju
Noty mi dáváš - jééé
Zabalit, vyrazit, rychle frčíme dál
Bereme čáru, šup do kočáru
Já, jenom já jsem ten tvůj vysněný pán
Inženýr šarlatán
Koukám na tebe Kláro už několik dní
Nejsem nějakej ten chlápek, jsem solidní
Kláro, stačí jen málo a budeme pár
Královno má, ty to víš, co bych si přál
Hele kotě, na co tě nalákám
Mám doma sbírku cinknutejch srdcovejch králů
Naslouchám, následně vím kudy kam
Dáme si partičku a skončíme k ránu
Počkám až usneš a budu se ti zdát
Já, jenom já jsem ten tvůj vysněný pán
Inženýr šarlatán
Koukám na tebe Kláro už několik dní
Nejsem nějakej ten chlápek, jsem solidní
Kláro, stačí jen málo a budeme pár
Královno má, ty to víš, co bych si přál

1970 (Chinaski)

11. března 2007 v 17:25 | Chinaski |  Texty písní
Nevím, jestli je to znát
Možná by bylo lepší lhát
Jsem silnej ročník sedmdesát
Tak začni počítat
Nechci tu hloupě vzpomínat
Koho taky dneska zajímá
Silnej ročník sedmdesát
Tak začni počítat
Tenkrát tu bejval jinej stát
A já byl blbej nakvadrát
Jsem silnej ročník sedmdesát
Tak třeba například
Ref: Naši mi vždycky říkali
Jen nehas, co tě nepálí
Jakej pán, takovej krám
Naši mi vždycky říkali
Co můžeš, sleduj zpovzdálí
A nikdy nebojuj sám
Nevím, jestli je to znát
Možná by bylo lepší lhát
Jsem silnej ročník sedmdesát
Nemoh´ jsem si vybírat
Tak mi to přestań vyčítat
Naříkat, co jsem za případ
Jsem silnej ročník sedmdesát
A možná, že jsem rád
Ref: Naši mi vždycky říkali
Jen nehas, co tě nepálí
Jakej pán, takovej krám
Naši mi vždycky říkali
Co můžeš, sleduj zpovzdálí
A nikdy nebojuj sám
Čas pádí, čas letí
Těžko ta léta vrátíš zpět
A tak i Husákovy děti
Dospěly do Kristových let
Čas pádí, čas letí
A je to zvláštní svět
A tak i Husákovy děti
Dospěly do Kristových let
Čas pádí, čas letí…

Bylo-nebylo

11. března 2007 v 17:23 | Chinaski |  Texty písní
Bylo-nebylo a není
všechno je pryč,na mě jsi zapoměla
že na tom ještě něco změním
myšlenka je víceméně pošetilá
všechny co po tobě teď přijdou
všechny už znám a žádná se ti nevyrovná
píšu po zdech bílou křídou
tvoje jméno
protože jenom ty víš co to znamená,
když slabý v kolenou dělám ramena
jen ty víš co pro mě znamenáš
jenom ty víš kdo jsem
Zbyla mi píseň čtyř holých stěn
mám víc než dřív tě rád
jsem jen tvůj napořád
Skončilo to mojí vinou
potichu,nerad,ale přiznávám
chci jenom tebe žádnou jinou
jsi moje nebe
protože jenom ty víš co to znamená,
když slabý v kolenou dělám ramena
jen ty víš co pro mě znamenáš
jenom ty víš kdo jsem
Zbyla mi píseň čtyř holých stěn
zbyla mi píseň pro tu jedinou z žen
mám víc než dřív tě rád
jsem jen tvůj napořád
Dál píšu po zdech bílou křídou,
tvoje jméno křičím do všech světových stran
chci jenom tebe,žádnou jinou
jen a jen tebe
protože jenom ty víš co to znamená....

Don't Phunk With My Heart

11. března 2007 v 17:21 | Black Eyed Peas |  Texty písní
No, no, no, no, don't phunk with my heart
(Yeah)
No, no, no, no, don't phunk with my heart
I wonder if I take you home
Would you still be in love, baby (in love, baby)
I wonder if I take you home
Would you still be in love, baby (in love, baby)
Girl, you know you got me, got me
With your pistol shot me, shot me
And I'm here helplessly
In love and nothing can stop me
You can't stop me cause once I start it
Can't return me cause once you bought it
I'm coming baby, don't got it (don't make me wait)
So let's be about it
No, no, no, no, don't phunk with my heart
Baby, have some trustin', trustin'
When I come in lustin', lustin'
Cause I bring you that comfort
I ain't only here cause I want ya body
I want your mind too
Interestin's what I find you
And I'm interested in the long haul
Come on girl (yee-haw)
(come on)
I wonder if I take you home
Would you still be in love, baby (in love, baby)
I wonder if I take you home
Would you still be in love, baby (in love, baby)
No, no, no, no, don't phunk with my heart
Girl, you had me, once you kissed me
My love for you is not iffy
I always want you with me
I'll play Bobby and you'll play Whitney
If you smoke, I'll smoke too
That's how much I'm in love with you
Crazy is what crazy do
Crazy in love, I'm a crazy fool
No, no, no, no, don't phunk with my heart
Why are you so insecure
When you got passion and love her
You always claimin' I'm a cheater
Think I'd up and go leave ya
For another señorita
You forgot that I need ya
You must've caught amnesia
That's why you don't believe
(uh, yeah, check it out)
Don't you worry 'bout a thing, baby
Cause you know you got me by a string, baby
Don't you worry 'bout a thing, baby
Cause you know you got me by a string, baby
Baby girl, you make me feel
You know you make me feel so real
I love you more than sex appeal
(Cause you're)
That-tha, that tha, that-tha, that girl [5x]
No, no, no, no, don't phunk with my heart [2x]
That-tha, that tha, that-tha, that girl [2x]
I wonder if I take you home
Would you still be in love, baby (in love, baby) [4x]
Don't you worry 'bout a thing, baby
Cause you know you got me by a string, baby
Don't you worry 'bout a thing, baby
Cause you know you got me by a string, baby

My Style

11. března 2007 v 17:20 | Black Eyed Peas |  Texty písní
Lord, have mercy [7x]
[Refrén:]
I know that you like my style [2x]
We came here to turn you out
Everybody in the place get wild
I know that you like my style [2x]
We 'bout to drop it on your ass right now
Everybody in the place get wild
Don't jock, don't jock, baby don't jock me
I drop the hotness, baby watch me
You can't, you can't, no you can't stop me
'Coz I'm a champ on the rep like rocky
And when I spit it trying out at Z rocks me
Got my style trademark with the copy
Right, you know my style is naughty
Right, so don't cock-block me
You like my style when I'm whiling out with my gang
And I gain my fame from doing my damn thing
On a mike and I turn the stage like cocaine
And I bang them thangs like a lover man
[Refrén]
Our style lined up when we team up
JT and BEP sold the scene up
Cali to Tennessee and in between 'em
We the hottest in the biz (?)
We be rolling four Hummers and a Pima
With sunset off the chi cantina
Stepped out looking fresh and clean-ah
Paparazzi put me in any magazine-ah
I got eight million ways to rockin' like this
And ain't nobody drop their styles like this
I'ma give it to you like that and like this
And my momma always told me "My baby's a genius"
[Refrén]
[Taboo in Spanish:]
Te gusta mi estilo(estilo)
Dile a tu tia y tu tio(tio)
Ahi viene Jimmy with the lingo(lingo)
I like to keep my style on singo (singo)
Baby you can call me mijo (mijo)
I make you say "Aye Dios Mio"
Tu chocha es todo mio (Ay)
I make it hot for you if it's frio
It feels like something's heating up
Timberland on the drum-drum he's beatin' up
Black Eyed Peas, there's no defeating us
JT, he's rocking a beat with us
Them freaks, they want to freak with us
After the spot they tryin'a meet with us
They know our style is fabulous
Off the hook our style ridiculous
Ba-da-ba-da-ba-da...
What's up, what's up with you girl [2x]
What's up, what's up with you boy [2x]
I know that you like my style [2x]
I've been gone for a while
But I'm back with a brand new style
Black Eyed Peas (Black Eyed Peas)
JT (that's me)
And we out baby (out baby)
Ba-da-ba-da-ba-ba-ba...

Dum Diddly

11. března 2007 v 17:20 | Black Eyed Peas |  Texty písní
You know the music make you jump and prance
The BE Peas we keep you rocking on the dance
You know my music make 'em jump and prance
Dum diddley dum dum diddley dum dum diddley dum dum diddley diddley
[2x]
Bring on the rhythm; bring on the drums
The rim shot sound like someone gunned
(Pop! Pop!) There go your ear drums
So raise the volume to the maximum
Base booming bout to make your body feel numb
Pulsations probably penetrate your skeleton
This little diddley definitely demonstrates some
Dum diddley dum - so dance to the drum
[Refrén]
Don't hurt yourself, take it easy
There's no better time than right now
So let yourself go, o-eh-o
Watch yourself now, her comes the sound
[2x]
You know the music make 'em jump and prance
The BE Peas we keep you rocking on the dance
You know my music make 'em jump and prance
Dum diddley dum dum diddley dum dum diddley dum dum diddley diddley
[2x]
Freeze
Music please
Apparently yeah we the true MC's
BE Boys no decoys you know the sting
BE Peas till infinity
And we officially also fresh in the scene
So tell me if you see a crew that officially
Hit the whole glow simultaneously
Hit after hit, check out my melody
[Refrén]
Sim sim sim, blum blum blum
The Black Eyed Peas begun with action
Repeating rhy-rhythm in satisfaction
No need for asking, that's what's happening
The blip blip blip, the blah blah blau
You didn't know me then and you'll never know me now
I'm the Apl.De.Ap, the Filipino Ap
If you need to know my style, yeah let me show you how, come on
[Refrén]

Pump It

11. března 2007 v 17:18 | Black Eyed Peas |  Texty písní
Ha ha ha
Pump it
Ha ha ha
And pump it (louder) [4x]
Turn up the radio
Blast your stereo
Right
N*ggas wanna hate on us (who)
N*ggas be envious (who)
And I know why they hatin' on us (why)
Cause that's so fabulous (what)
I'ma be real on us (c'mon)
Nobody got nuttin' on us (no)
Girls be all on us, from London back down to the US (s, s)
We rockin' it (contagious), monkey business (outrageous)
Just confess, your girl admits that we the sh*t
F-R-E-S-H (fresh)
D-E-F, that's right we def (rock)
We definite B-E-P, we rappin' it
So, turn it up (turn it up) [3x]
C'mon baby, just
Pump it (louder) [6x]
And say, oh oh oh oh
Say, oh oh oh oh
Yo, yo
Turn up the radio
Blast your stereo
Right now
This joint is fizzlin'
It's sizzlin'
Right
(Yo, check this out right here)
Dude wanna hate on us (dude)
Dude need'a ease on up (dude)
Dude wanna act on up
But dude get shut like flavor shut (down)
Chicks say, she ain't down
But chick backstage when we in town (ha)
She like man on drunk (fool)
She wanna hit n' run (errr)
Yeah, that's the speed
That's what we do
That's who we be
B-L-A-C-K -E -Y-E-D-P to the E, then the A to the S
When we play you shake your ass
Shake it, shake it, shake it girl
Make sure you don't break it, girl
Cause we gonna
Turn it up (turn it up) [3x]
C'mon baby, just
Pump it (louder) [6x]
And say, oh oh oh oh
Say, oh oh oh oh
Yo, yo
Turn up the radio
Blast your stereo
Right now
This joint is fizzlin'
It's sizzlin'
Right
Damn (damn) [5x]
Wow
Apl. de ap. from Philippines
Live and direct, rocking this scene
Waiting on down for the B-boys
And B-girls waiting, doin' their thing
Pump it, louder come on
Don't stop, and keep it goin'
Do it, lets get it on
Move it!
Come on, baby, do it
La-da-di-dup-dup die dy
On the stereo
Let those speakers blow your mind
(Blow my mind, baby)
To let it go, let it go
Here we go
La-da-di-dup-dup die dy (c'mon, we're there)
On the radio
The system is gonna feel so fine
Pump it (louder) [6x]
And say, oh oh oh oh
Say, oh oh oh oh
Yo, yo
Turn up the radio
Blast your stereo
Right now
This joint is fizzlin'
It's sizzlin'
Right