Únor 2007

Úspora energie

26. února 2007 v 18:05 Referáty
Máš rád/a hry? Chceš si jednu zahrát on-line? Pak klikni na odkaz a zažij spoustu zábavy. Taktizuj, kombinuj a vyhrávej souboje.

Kvaska

25. února 2007 v 18:18 Knihy a filmy

První český film ze zákulisí muzikálu s původní hudbou Daniela Landy. V kinech od 22. února!

Kvaska KVASKA - od režisérky muzikálových hitů KRYSAŘ a TAJEMSTVÍ!

Hlavní hrdina příběhu Micky (F. Tomsa) se ocitne ne svou vinou ve vězení. Při životě ho drží jen jeho velká láska k muzikálové hvězdě Karin (L. Vondráčková). Aby se s ní mohl seznámit, rozhodne se zúčastnit vypsaného konkurzu na nový muzikál a uteče z vězení.

Kuriózním způsobem se mu nakonec povede jak utéct, tak projít celým konkurzem. Konečně se seznamuje s Karin a na vlastní kůži zažívá muzikálový dril.

Den premiéry se blíží a policie je Mickymu na stopě. Když se ale dají dohromady ty správné ingredience a nechají se dostatečně uležet, vznikne KVASKA a na tu je i policie krátká...

KVASKA - vězeňský nápoj, náhražka piva. Vodu, chleba a cukr kvasíme po dobu 14 dnů.

Autoři nám dají nahlédnout do zákulisí fenoménu zvaného muzikál a to prostřednictvím nápaditého příběhu a originální hudby. Za autorskou dvojicí Mirjam a Danem Landovými jsou obrovské komerční úspěchy - 600 tisíc prodaných lístků na muzikál Krysař, Platinové desky, vyprodané koncertní šňůry, první místa v hitparádách...


Více informací na:

www.kvaska.cz

Hannibal

25. února 2007 v 18:03 Knihy a filmy
Hannibal - Hannibal
Motto:Pokračování oscarového hororu Mlčení jehňátek.
Typ filmu:thriller
Rok výroby:2001
Režie:Ridley Scott
Hrají:Anthony Hopkins , Gary Oldman , Ray Liotta , Giancarlo Giannini , Francesca Neri , Zeljko Ivanek , Chuck Jeffreys , Renne Gjoni , Cal Johnson , Jalil Jay Lynch , Jamie Harrold , Douglas Crosby , Gano Grills , Robert Randolph Caton , Phil Neilson , Frankie Faison , Giancarlo Giannini , Zeljko Ivanek , Francis Guinan , James Opher , Enrico Lo Verso , Ivano Marescotti , Fabrizio Gifuni , Alex Corrado , Robert Rietty , Boyd Kestner , Kent Linville , Harold Ginn , Ted Koch , William Powell-Blair , Aaron Craig , Andrea Piedimonte , Ennio Coltorti , Ian Iwataki , Mark Margolis , Ajay Naidu , Bruce MacVittie , Andrew C. Boothby , Johannes Kiebranz , Bruno Lazzaretti
Popis:Dr. Hannibal Lecter(Anthony Hopkins), rafinovaný psychiatr a úchylný vrah, který s požitkem pojídal maso svých obětí, uprchl z ostře sledovaného vězení.Nejprve se skrýval v Baltimoru, pak se přemístil do italské Florencie. Nepřestává být sám sebou - krutou zrůdou se zálibou v kanibalismu.Pod maskou kultivovaného znalce italského umění mate stopy a prožívát své hnusné choutky s elegantní noblesou. Je tu ale několik lidí, kteří na něho nezapomínají. V první řadě zvláštní agentka FBI Clarice Starlingová (Julianne Mooreová). Ta se už této noční můry nikdy nezbaví. Fascinující tón hlasu dr.Lectera si stále vybavuje. Jednou z Hannibalových obětí se měl stát také perverzní Mason Verger (Gary Oldman).Přežil v zuboženém stavu.Je závislý na lékařských přístrojích a posedlý touhou po pomstě. Prostřednictvím internetu sleduje svůj objekt a připravuje past. Návnadou musí být to, co doktora nejvíce těší.

Fenomenální kruťas, charismatické ztělesnění zla a zároveň i kultivovaný znalec italské pozdní gotiky dr. Hannibal Lecter (Anthony Hopkins tedy Sir Anthony Hopkins např. Mlčení jehňátek,Seznamte se, Joe Black, Zorro: Tajemná tvář)) je opět tady. Zaplétá se znovu do přediva svých perverzních chutí, z nejhlubších vrstev hororových vizí.
Veleúspěšný film Mlčení jehňátek (5 Oscarů v roce 1992) pokračuje Hannibalem.Zloduchovi jde po po krku agentka FBI Starlingová (Jodie Fosterovou nahradila sexy Julianne Mooreová,kterou známe například z filmů Magnolia, Big Lebowski)). Ale skutečně jen po krku? Režie se ujal renomovaný Ridley Scott (např. Gladiátor nebo Vetřelec). Hvězdné herecké obsazení doplňují Gary Oldman, Giancarlo Giannini, Ray Liotta.
Dovolte jako memento parafrázovat poslední větu ze stejnojmenné knihy Thomase Harrise z vydavatelství Alpress, která je už na pultech knihkupectví. Až film uvidíte, spokojte se s tím, co víte, a nepátrejte dál, je-li vám život milý. Je tu ale jedna polehčující okolnost, o které byste měli vědět: Hannibal nikdy nesnědl dobrého člověka!

Skleníkový efekt

25. února 2007 v 16:15 Referáty
Skleníkový efekt je proces, při kterém atmosféra způsobuje ohřívání planety tím, že absorbuje dopadající sluneční záření a zároveň brání jeho zpětnému odrazu do prostoru. Pojem skleníkový efekt se používá v běžné řeči k označení dvou rozdílných věcí: přírodního skleníkového efektu, což je skleníkový efekt vyskytující se přirozeně na Zemi, a přídavného (antropogenního) skleníkového efektu, jehož původ tkví v lidské činnosti. Přirozený skleníkový efekt je tedy dějem prospěšným, avšak skleníkový efekt, jak jej známe v dnešní době, nepříznivě ovlivňuje globální oteplování.
Skleníkový efekt způsobují plyny jako jsou vodní páry, oxid uhličitý, methan, oxid dusný, ozón a freony. Souhrnně tyto plyny nazýváme skleníkovými plyny.
Nejvíce těchto plynů se do ovzduší dostává spalováním stále většího množství paliv jako uhlí, benzin, topný olej, nafta apod. Už v roce 1985 se do ovzduší dostalo 18 miliard tun Co2. Rostliny pohlcují tento plyn procesem zvaným fotosyntéza.
Za uplynulých 8 tisíc let zmizela téměř třetina deštných pralesů. Díky kácení stromů se zvyšuje emise Co2 o dalších 23%.
Skleníkový efekt způsobuje hned několik dalších globálních problémů. Je to jednak globální oteplování, ale taky ztenčování ozonové vrstvy a jiné klimatické změny.
Podle vědců z agentury NASA nelze globální oteplování zvrátit. Jen velmi drastické změny v příštích letech by mohly katastrofální dopady skleníkového efektu zvrátit. Jenže vůle k nim není, a tak v roce 2015 bude o 35 procent více oxidu uhličitého v atmosféře a nastane doba velkého tání ledovců, na jejímž konci nebude led ani na pólech.
Scénář je podle jeho názoru jasně napsán. Jestli okamžitě neomezíme produkci oxidu uhličitého, dočkáme se doby, kdy v Arktidě nebudou ledovce, řada pobřežních měst bude pod vodou a stovky živočišných druhů nenávratně zmizí. Jedinou možností je okamžité omezení produkce skleníkových plynů o 25 procent.

Tygr Asík uhynul

23. února 2007 v 15:08 Smutné a štastné příběhy zvířat

Pražská ZOO prožívá smutek. V únoru roku 2007 svoji životní pouť skončil oblíbený devatenáctiletý tygr Asík.

Byl miláčkem ošetřovatelů, ale i návštěvníků. Bohužel se však tygr potýkal již delší dobu s různými zdravotními problémy.
Když mu byly 4 měsíce, ochrnul v důsledku virózy na tři nohy. Musel být přemístěn do karantény, a ošetřovatelé ho krmili žaludeční sondou.
O tři a půl roku později ho pokousala jeho tygří "nápadnice" z olomoucké zoo a začal kulhat.
Před třemi lety se podrobil úspěšné operaci velkého tukového nádoru, která mu měla zpříjemnit stáří a prodloužit život až o tři roky. To se sice povedlo, ale Asík byl přesto již několik let pod veterinární medikací. Jeho zdravotní stav se začal zhoršovat v posledním roce. Asík se potýkal se sníženou pohyblivostí a s příjmem potravy.
Jednoho dne se přestal hýbat úplně, příjem potravy klesl na minimum.
kliknutím na obrázek zavřete okno
Tygr Asík

Globální oteplování

12. února 2007 v 16:39 Referáty
Jde o změnu průměrné roční teploty na zeměkouli. Ta se za posledních 200 let, od doby, kdy začala pravidelná měření, zvýšila v průměru o 0,5 °C. Oteplování se nadále zrychluje.
Vlivem globálního oteplování můžeme pozorovat různé přírodní katastrofy, které před několika desítkami let byly zcela neznámé.
Hlavní příčinou těchto dějů v přírodě je oxid uhličitý. Vzniká při spalování ropy, uhlí a dále i při dalších lidských činnostech, jako je např. vypalování lesů. Zeměkoule je zabalena do CO2 spolu s metanem a dalšími plyny, kterým se někdy také říká skleníkové plyny. Tyto plyny zadržují teplo v noci, a brání tomu, aby teploty klesaly hluboko pod bod mrazu.
Během tohoto století se může oteplit o 1 - 6°C. Předpokládá se, že v České republice stoupne teplota o 3°C. Dnes je naše průměrná roční teplota 3,5°C.
Díky stoupajícím teplotám se vědci domnívají, že nastane velké stěhování národů. Na světě budou vznikat hladomory, bude nedostatek pitné vody, budou stále častější povodně, sucha, vlny veder, hurikány, globální stmívání, vymírání biologických druhů atd. Někteří předpokládají, že by mohla následovat druhá doba ledová. Jsme na tyto změny připraveni? Asi ne. Většina lidí, stejně jako já, v případě katastrofy, viní počasí. Proč muselo tolik pršet? Proč se musely tolik hnout litosférické desky? Proč tají ledovce? Myslíte si opravdu, že je to chyba přírody, životního prostředí? Už v úvodu jsem psala, že pravou příčinou jsme my - lidé.
Jaký následek globální oteplování tedy má? Počasí podléhá dramatičtějším výkyvům, jaro přichází dřív a je teplejší, mizí led z ledovců, zmenšuje se Mount Everest, zvyšují se eroze, zvyšuje se hladina oceánu, mizí korálové útesy, ubývá pitné vody...
Z výzkumu, který na přání britského deníku Independent provedli vědci, vyplývá, že koncentrace skleníkových plynů v atmosféře nyní už překročila hranici, kterou určili mezinárodní vědci na loňské konferenci v Británii, a za níž jsou už opravdu nebezpečné podnebné změny nezastavitelné.
Nejhorším předpovídaným důsledkům globálního oteplování, od zničení ekosystémů k zvýšení hladomoru a nedostatku vody pro miliardy lidí se už tedy, jak se zdá, lidstvo nevyhne, ať už uděláme cokoliv, konstatuje Independent.
Svět je nezměnitelně na cestě k vzrůstu průměrné globální teploty o 2 stupně nad úroveň z doby před průmyslovou revolucí z konce 18. století.

Valentýnské dárky

12. února 2007 v 16:29 Sv. Valentýn

Už plánujete, čím na sv. Valentýna potěšíte svého milého či milou?

Bude to klasicky kytička růží, krabice bonbónů či cosi z krámku s prádlem... nebo byste měli chuť dokázat své city nějakým bláznivějším způsobem? Máme tipy pro obě skupiny...
Klasika pro ni:
Šperk
Šperkem nikdy nic nezkazíte - a nemusí to být zlato s drahým kamením. Vybrali jsme takový, který se díky elastickým páskům přizpůsobí každému prstu a je již dárkově balen. V prodejnách Tchibo za 230 Kč.
kliknutím na obrázek zavřete okno
Sada kosmetických taštiček
Nikdy neuděláte chybu, když své milované darujete sadu kosmetických taštiček se spoustou praktických drobností, které způsobí, že na vás vděčně pomyslí při každém líčení - čili často... V prodejnách Tchibo za 250 Kč.
kliknutím na obrázek zavřete okno
DVD
Ještě nemáte vybráno, co by vaši milou potěšilo? Jestli chcete opravdu "tutovku", počkejte si na středeční vydání Blesku - bude k němu přiloženo DVD Román pro ženy, jeden z nejúspěšnějších českých filmů posledních let. Cena 45 Kč.
kliknutím na obrázek zavřete okno
Klasika pro něj:
Plyšový medvídek
Medvídek se jménem vašeho miláčka potěší hlavně romantické duše. Můžete k němu přikoupit i kalendář s věnováním, který bude každodenní připomínkou vaší lásky. Méďa i s kalendářem vyjde na 399 korun.
kliknutím na obrázek zavřete okno
Hodiny s fotkou
Není snad dárek, který by mohl být víc na očích než tyto hodiny. Dejte je své lásce a vždy, když na ně pohlédne, si na vás vzpomene. Fotku můžete doplnit věnováním. Valentýnské hodiny pořídíte za 399 korun.
kliknutím na obrázek zavřete okno
Tričko s potiskem
Tričko s potiskem už je klasika. Můžete se vyřádit na volbě nápisu i motivu ob-rázku, který ho ozdobí. Stačí se zamyslet a najít firmu, která vše zvládne na počkání... Zamilované triko stojí 290 korun.
kliknutím na obrázek zavřete okno
Netradičně pro ni:
Z vaší ložnice se stane svatyně lásky - profesionální aranžéři naplní vaši postel plátky rudých růží, další růže budou ve stylové váze a růžové svíčky pak dotvoří atmosféru. Romantika beroucí dech vás přijde na 5750 Kč.
Adrenalin pro něj:
Chcete mít svou lásku jen pro sebe? Můžete ho nechat unést. Speciální komando sedmi zakuklenců ho "unese" a dopraví na místo podle vašeho výběru. Vhodné jen pro muže silných nervů. Extrémnímu zážitku odpovídá i extrémní cena 39 000 Kč.

Anglický král má jedenáct nominací na Českého lva

12. února 2007 v 16:19 Knihy a filmy

Nejvyšší počet nominací na Českého lva má Menzelův přepis Hrabalova románu Obsluhoval jsem anglického krále, který byl na cenu navržen v deseti kategoriích.

Hřebejkova Kráska v nesnázích má naději na prestižní sošku v sedmi a Ondříčkův Grandhotel v šesti kategoriích. Vítězům budou předány 3. března.
Na večeru v pražském kině Lucerna ale zazněl název Menzelova snímku jedenáctkrát, neboť byl oceněn za nejlepší filmový plakát. Spolu s Hřebejkovou Kráskou v nesnázích zabodoval ve všech nejvyšších kategoriích; za nejlepší film, režii a scénář. Ve výtvarné kategorii byl nominován dvakrát - za práci architekta Milana Býčka a výtvarníka Milana Čorby.
Hřebejkova Kráska v nesnázích je nominována ve všech hereckých kategoriích v hlavních i vedlejších rolích. Křišťálovou sošku si tak mohou začátkem března odnést Aňa Geislerová, Jana Brejchová, Jiří Schmitzer a Josef Abrhám.
Ondříčkův Grandhotel, který zabodoval rovněž za nejlepší film a nejlepší režii, dostal nominace také za zvuk a hudbu. Za herecké výkony v něm byli nominováni Klára Issová a Jaroslav Plesl. Na základě hlasování členů České filmové a televizní akademie (ČFTA) se do nominací dostala polovina ze dvou desítek snímků, které měly loni v českých kinech premiéru.
Pravidla lži režiséra Roberta Sedláčka zabodovala díky jeho scénáři a výkonu Jiřího Langmajera v hlavní roli. Zároveň tento snímek získal prestižní cenu filmové kritiky.
Po dvou nominacích mají i Hezké chvilky bez záruky Věry Chytilové (střih a výkon herečky Jany Krausové) a loutkové Fimfárum 2 (hudba a výtvarný počin).
Jednou se v nominacích objevily filmy Ro(c)k podvraťáků (střih), Jak se krotí krokodýli (zvuk), Prachy dělaj člověka (zvuk) a díky výkonu Evy Holubové také vloni nejnavštěvovanější domácí snímek režiséra Jiřího Vejdělka Účastníci zájezdu, který v kinech zhlédlo na 740.000 diváků. Jeho tvůrci převzali cenu časopisu Premiere, v jehož anketě se umístil jako nejoblíbenější.
Jediným Českým lvem, který byl předán už dnes večer, byla soška za nejlepší zahraniční film. Cenu Magnesie převzali zástupci distribuční společnosti Hollywood Classic Entertainment za dílo španělského režiséra Pedra Almodóvara nazvané Volver.
Potlesk zaplněného sálu kina Lucerna doprovázel v přímém přenosu České televize i vyhlášení držitelů 2. a 3. místa v soutěži scénářů dosud nerealizovaných celovečerních filmů.
Cenu Sazky a 300.000 korun získal scénář s názvem Signál autora Marka Epsteina. O 100.000 korun méně dostala za svou práci nazvanou Horší už to nebude... Iva Hlaváčková.
Do pátého ročníku soutěže bylo přihlášeno padesát prací. Vítěz bude vyhlášen na hlavním večeru Českých lvů 3. března.
kliknutím na obrázek zavřete okno
Český lev

Milenci z doby měděné

9. února 2007 v 13:28 Rekordy a kuriozity

Italští archeologové odkryli nedaleko města Mantova na severu země ostatky páru spočívajícího v těsném objetí, který tu byl pohřben před 6000 lety.

Způsob pohřbu svědčí podle šéfky archeologického výzkumu o velké lásce, kterou zřejmě k sobě pochovaní cítili. Obě kostry, s největší pravděpodobností muže a ženy, jsou obráceny tváří k sobě, jejich čela se téměř dotýkají a ruce a nohy jsou spleteny v posledním objetí. Smrt je zastihla mladé, soudí archeologové podle velmi dobře zachovalých chrupů.

Horoskop

8. února 2007 v 20:20 Ankety
Čtete horoskopy? A věříte vůbec tomu co je v něm napsané, nebo ho čtete jenom tak, pro pobavení? Pokud chcete, můžete se podívat do rubriky "Co Vám přejí hvězdy v roce 2007". Možná budete překvapeni, co všechno se Vám přihodí :)

Marťané

8. února 2007 v 20:15 Ankety
Taky jste si už někdy říkali co když nejsme ve vesmíru sami?

Kdepak oříšky. Já radši vodní lyže!

7. února 2007 v 14:17 Zvířecí nej...

Dokonce i mnozí sportovci by se mohli u téhle šikovné zrzky leccos přiučit.

Jmenuje se Twiggy a proslavila se jako jediná veverka, která umí jezdit na vodních lyžích.
Svoji show předvedla v oklahomské Tulse, kam se na ni přišly podívat stovky nadšených diváků.
kliknutím na obrázek zavřete okno


Precious

5. února 2007 v 15:39 | Depeche mode |  Texty písní
Precious
Precious and fragile things
Need special handling
My God what have we done to you

We always tried to share
The tenderest of care
Now look what we have put you through

Things get damaged
Things get broken
I thought we'd managed
But words left unspoken
Left us so brittle
There was so little left to give

Angels with silver wings
Shouldn't know suffering
I wish I could take the pain for you

If God has a master plan
That only he understands
I hope it's your eyes he's seeing through

Things get damaged
Things get broken
I thought we'd managed
But words left unspoken
Left us so brittle
There was so little left to give

I pray you'll learn to trust
Have faith in both of us
And keep room in your hearts for two

Things get damaged
Things get broken
I thought we'd managed
But words left unspoken
Left us so brittle

Eragon

5. února 2007 v 14:21 Knihy a filmy
Když Eragon najde v lese naleštěný modrý kámen, myslí si, že chudého farmářského chlapce potkalo štěstí; možná za něj koupí maso na zimu pro svou rodinu. Ale když se z kamene vyklube dračí mládě, Eragon si brzy uvědomí, že narazil na odkaz skoro tak starý, jako je samo království. Jeho prostý život se přes noc roztříští a on je vržen do nového, nebezpečného světa osudu, kouzel a moci. Pouze se starodávným mečem a radami moudrého vypravěče musejí Eragon s dračím mládětem zdolávat nebezpečné situace a odolávat temným silám v Království, kterému vládne král, jehož zlo nezná hranic. Dokáže Eragon převzít břímě legendárních Dračích jezdců? Osud království možná leží v jeho rukou...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Maniac (Flashdance)

5. února 2007 v 14:03 Texty písní
Just a still town girl on a saturday night, lookin´ for the fight of her life
In the real-time world no one sees her at all, they all say she´s crazy

Locking rhythms to the beat of her heart, changing woman into life
She has danced into the danger zone, when a dancer becomes a dance

It can cut you like a knife, if the gift becomes the fire
On a wire between will and what will be

She´s a maniac, maniac on the floor
And she´s dancing like she´s never danced before
She´s a maniac, maniac on the floor
And she´s dancing like she´s never danced before

On the ice-build iron sanity is a place most never see
It´s a hard warm place of mystery, touch it, but can´t hold it
You work all your life for that moment in time, it could come or pass you by
It´s a push of the world, but there´s always a chance
If the hunger stays the night

There´s a cold connective heat, struggling, stretching for defeat
Never stopping with her head against the wind

She´s a maniac, maniac, I sure know
And she´s dancing like she´s never danced before
She´s a maniac, maniac, I sure know
And she´s dancing like she´s never danced before

[Solo]

It can cut you like a knife, if the gift becomes the fire
On a wire between will and what will be

She´s a maniac, maniac, I sure know
And she´s dancing like she´s never danced before

I like to move it

4. února 2007 v 16:38 Texty písní
(Chorus)

I Like To Move It Move It
I Like To Move It Move It
I Like To Move It Move It
Ya Like To (MOVE IT!)

All Girls All Over The World
Original King Julian Pon Ya Case Man!
I Love How All The Girls A Move Their Body
And When Ya Move Ya Body
Uno Move It
Nice And Sweet And Sexy Alright!
Woman Ya Cute And You Don't Need No Make-Up
Original Cute Body You A Mek Man Mud Up
Woman Ya Cute And You Don't Need No Make-Up
Original Cute Body You A Mek Man Mud Up
Woman! Physically Fit
Physically Fit
Physically
Physically
Physically
Woman! Physically Fit
Physically Fit
Physically
Physically
Physically
Physically

Woman! Ya nice
Sweet Fantastic
Big Ship Pon De Ocean That A Big Titanic
Woman! Ya Nice Sweet Energetic
Big Ship Pon De Ocean That A Big Titanic
Woman! Ya nice
Sweet Fantastic
Big Ship Pon De Ocean That A Big Titanic
Woman! Ya nice
Sweet Fantastic
Big Ship Pon De Ocean That A Big Titanic
WOMAN!

(Chorus)

Woman Ya Cute And You Don't Need No Make-Up
Original Cute Body You A Mek Man Mud Up
Woman Ya Cute And You Don't Need No Make-Up
Original Cute Body You A Mek Man Mud Up
Eyeliner - Pon Ya Face
A Mek Man Mud Up
Nose Powder - Pon Ya Face
A Mek Man Mud Up
Pluck Ya Eyebrow
Pon Ya
Pon Ya Face A Mek Man Mud Up

Gal Ya Lipstick
Pon Ya Face A Mek Man Mud Up
Woman Ya Nice Broad Face
And Ya Nice Hip Make Man
Flip And Bust Them Lip
Woman Ya Nice And Energetic
Big Ship Pon De Ocean That A Big Titanic
Woman! Ya Nice
Broad Face
And Ya Nice Hip
Make Man Flip And Bust Them Lip
Big Ship Pon De Ocean That A Big Titanic - WOAH!

Narcotic

4. února 2007 v 16:29 | Liquido |  Texty písní
So you face it with a smile
There is no need to cry
For a trifle´s more than this


Will you still recall my name
And the month it all began
Will you release me with a kiss


Have I tried to draw the veil
If I have, how could I fail
Did I fear the consequence


Dazed by careless words
Cosy in my mind


I don´t mind
I think so
I will let you go


I don´t mind
I think so
I will let you go


Now you shaped that liquid wax
Fit it out with crater cracks
Sweet devotion my delight


Oh, you´re such a pretty one
And the naked thrills of flesh and skin
Would tease me through the night


Now I hate to leave you bare
If you need me I´ll be there
Don´t you ever let me down


Dazed by careless words
Cosy in my mind


I don´t mind
I think so
I will let you go


I don´t mind
I think so
I will let you go


And I touched your face
Narcotic mind from lazed Mary-Jane
And I called your name
Like an addicted to cocaine calls for the stuff he´d rather blame
And I touched your face
Narcotic mind from lazed Mary-Jane


And I called your name
My cocaine


I don´t mind
I think so
I will let you go


I don´t mind
I think so
I will let you go


I don´t mind
I think so
I will let you go


I don´t mind
I think so
I will let you go


I don´t mind
I think so
I will let you go


I don´t mind
I think so
I will let you go

We are the champions

4. února 2007 v 16:27 | Queen |  Texty písní
I´ve paid my dues
Time after time
I´ve done my sentence
But committed no crime
And bad mistakes
I´ve made a few
I´ve had my share of sand
Kicked in my face
But I´ve come through
And I need to go on and on and on and on

We are the champions - my friend
And we´ll keep on fighting till the end
We are the champions
We are the champions
No time for losers
´Cause we are the champions of the world

I´ve taken my bows
And my curtain calls
You´ve bought me fame and fortune
And everything that goes with it
I thank you all
But it´s been no bed of roses no pleasure cruise
I consider it a challenge before the whole human race
And I ain´t gonna lose
And I need to go on and on and on and on

We are the champions - my friend
And we´ll keep on fighting till the end
We are the champions
We are the champions
No time for losers
´Cause we are the champions of the world

We are the champions - my friend
And we´ll keep on fighting till the end
We are the champions
We are the champions
No time for losers
´Cause we are the champions

All about us

4. února 2007 v 16:25 | Tatu |  Texty písní
They say
They don´t trust
You, me, we, us
So we´ll fall
If we must
Cause it´s you, me
And it´s all about
It´s all about

It´s all about us (all about us)
It´s all about
All about us (all about us)
There´s a thing that they can´t touch
´Cause ya know (ah ah)
It´s all about us (all about us)
It´s all about
All about us
all about us
We´ll run away if we must
´Cause ya know
It´s all about us (It´s all about us)
It´s all about love (It´s all about us)
In you I can trust (It´s all about us)
It´s all about us

If they hurt you
They hurt me too
So we´ll rise up
Won´t stop
And it´s all about
It´s all about

It´s all about us (all about us)
It´s all about
All about us (all about us)
There´s a thing that they can´t touch
´Cause ya know (ah ah)
It´s all about us (all about us)
It´s all about
All about us
all about us
We´ll run away if we must
´Cause ya know
It´s all about us (It´s all about us)
It´s all about love (It´s all about us)
In you I can trust (It´s all about us)
It´s all about us

They don´t know
They can´t see
Who we are
Fear is the enemy
Hold on tight
Hold on to me
´Cause tonight

It´s all about us
It´s all about
All about us
There´s a thing that they can´t touch
´Cause ya know (ah ah)
It´s all about us (all about us)
It´s all about us (all about us)
It´s all about
All about us (all about us)
There´s a thing that they can´t touch
´Cause ya know (ah ah)
It´s all about us (all about us)
All about us
It´s all about us (all about us)
It´s all about
All about us (all about us)
There´s a thing that they can´t touch
´Cause ya know (ah ah)
It´s all about us (all about us)

It´s all about us (all about us)
It´s all about
All about us (all about us)
We´ll run away if we must
´Cause ya know (ah ah)
It´s all about us (all about us)
It´s all about
All about us (all about us)
We´ll run away if we must
´Cause ya know (ah ah)
It´s all about us (all about us)

It´s all about us (It´s all about us)
It´s all about love (It´s all about us)
In you I can trust (It´s all about us)

It´s all about us