Marťané byli a zase budou na Zemi

27. prosince 2006 v 18:13 |  Rekordy a kuriozity

První Marťané přistáli na Zemi před miliony let

Podle ruských a amerických expertů Zemi osídlili Marťané v dobách, kdy lidé byli jen sci-fi fantazií budoucnosti.
Místo korábů však používali tvorové z planety Mars meteority. Na nich se na zemský povrch dostaly organismy, jejichž podoba připomíná některé primitivní typy odolných bakterií.
Tyto prokaryotické organismy byly velmi odolné vůči záření, kterým je volný prostor ve vesmíru nasycen. Zatímco člověka by tato radiace zahubila během chvilky, bakterie vydržely a dopadly s meteoritem na Zemi. Dnes jejich vzorky po milionech let nacházejí vědci v pouštích Oregonu.
Mars nemá kolem sebe atmosféru, která by jeho povrch chránila před radiokativním zářením, jako je tomu v případě Země. Organismy zde žijící se proto musely tomuto krutému prostředí přizpůsobit. Podle odborníků je i dnes rudá planeta živá, ovšem Marťané tam patrně žijí v promrzlých vrstvách horniny pod povrchem, patrně někde poblíž rovníku.
"Jak NASA tak ESA plánují, že v příštích letech přinesou na Zemi vzorky zeminy z Marsu. To by však mohlo být velmi nebezpečné. Je to velmi primitivní forma života. Jsou to bakterie. Pokud se dostanou na Zemi a uvolní se, mohou nás zabít, pak to bude skutečná válka světů. Bakterie na Zemi před miliony let ty z Marsu zahubily. Dnes by ale ty z Marsu mohly zabít člověka. Než odtamtud cokoli přivezeme, měli bychom to řádně prozkoumat," varuje doktor John Murray z evropské mise Mars Express.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Věříte na Marťany?

Ano
Ne

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama